Havalar soğudukça cildimizde bu durumdan etkilenmeye başlıyor. Cildin beslenmesi son derece önemlidir. Ancak soğuk hava bu durumu zorlaşmaktadır.

Soğuk havalarda en çok görülen durumlardan biri cildin hassaslaşması ve kurumaya başlamasıdır. Bazı durumlarda dökülmede görülebilir. Bu havalarda nemlendirici kullanmak son derece önemlidir. Cildin kurumasını engellemek için nemlendirici krem size yardımcı olacaktır. Kullandığınız ürünün doğal olmasına özen göstermeyi ihmal etmeyiniz.

Rutin Cilt Temizliğini İhmal Etmeyin

Cildinizi temiz tutmanız cilt sağlığı açısından son derece önemlidir. Cildiniz sadece kullandığınız ürünlerden değil, dış etkenlerden de etkilenir. Bu yüzden düzenli günlük cilt temizliği rutininizi tamamlamalısınız. Cilt temizliği yaparken kullandığınız ürünlere de dikkat etmelisiiz. Cildinizi tahriş edecek ürün kullanımından kaçınmalısınız.

Peeling Yapabilirsiniz

Cildinize özel bakımları yaparak cildinizi yenileyebilirsiniz. Derideki temizlenmesi gereken zararlı derileri böylelikle atabilirsiniz. Peeling bu noktada işinize yarayacaktır. Ayrıca ciltteki kan akışına da pozitf bir etki kazandırmaktadır.

Bol Bol Su İçin

Su içmenin önemini biliyorsunuz ancak bu önemin en önemli katmanlarından biri cildi beslemesidir. Su cildi yeniler ve besler. Özellikle soğuk havalarda hastalık riskini de azaltan su tüketimine önem vermelisiniz. Her gün en az iki litre su içmeyi ihmal etmeyin.

Cilt bakımı yaparken ürünlerin kalitesine dikakt etmelisiniz. Kullanım hatalarından dolayı ciltte tahribatlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle cilt tipinize uygun bir şekilde cildinize bakım yapmalısınız. Cildiniz çabuk kuruyorsa farklı, çabuk yağlanıyorsa farklı metotlar uygulanabilir. Ayrıca aşırı makyaj ve ürün kullanmından kaçının. Zaman zaman cildinizi dinlendirin. Uyumadan önce cildinizi mutlaka temizleyin. Bu temizliği yaparken yumuşak ve cilde zarar vermeyecek ürünleri tercih edin.

Hoşunuza gidebilir