zerdeçalın faydaları

Zerdeçalın faydaları hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Zerdeçal yıllardık çok konuşuluyor ve zerdeçal hakkında binlerce araştırma yapılıyor. Haliyle zerdeçalın faydaları büyük bir önem kazanıyor.

Zerdeçal, iltihaplanma ile savaşmaya yardımcı olabilir ve potansiyel olarak çeşitli kronik hastalık riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Pek çok baharat gibi zerdeçal, geleneksel tıpta uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. Bu lezzet dolu baharat, esas olarak Hindistan’da ve Güneydoğu Asya’nın diğer bölgelerinde yetişen çiçekli bir bitkinin rizomlarından veya köklerinden yetiştirilir ve köriye canlı sarı rengini vermenin yanı sıra, zerdeçal aynı zamanda güçlü bir anti-inflamatuar olduğu bilinmektedir.

1. Kurkumin Bir Anti-İnflamatuvardır

Zerdeçalın şöhretle ilgili ana iddialarından biri, yaygın olarak iltihapla savaşmak için kullanılması ve zerdeçalın faydaları iltihapla mücadele güçlerinin büyük kısmının kurkumine atanabilmesidir. Aslında, doğru dozda kurkumin, geçmişteki bir araştırmaya göre Advil (ibuprofen) ve aspirin gibi yaygın iltihapla mücadele eden ilaçlardan daha etkili bir iltihap önleyici tedavi olabilir.

Sevdiğim şeyler hakkında içerik üretmeyi seviyorum. Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner