Artık kendi hayatını yaşama dönemi bitmiş gibi. Herkes duruma göre yaşıyor. İbre neyi gösteriyorsa oraya doğru ilerliyor insanlar, işin garibi bunu doğal bir zorunluluk olarak görüyorlar.

Çünkü bilinçaltında bu durum artık öyle bir yer etmiş durumdaki düşünürken bile neden bir tarafı seçmek zorunda olduğun hakkında mantığın keskin ihtimalleri bir bir sıralıyor zihnine…

Bu tabi bir günde olmadı, toplum yıllardır büyük bir değişim içerisinde, malesef bu değişim tamamen negatif yönde olunca insan artık kendini farklı tanımlıyor.

Hayatta Kalanlar!

Evet, çoğu insan ben yaşam savaşı veriyorum diyor ama kendi için ama sevdikleri için diye de altını kalın kalın çiziyor. Bu aslında ben uyum sağladım ama bu benim daha kolay işime geldi diye değil ben savaştım ve oradayım gibi bir şeye sığınmak. Ama biliyoruz ki işin aslı bu değil. Karar mekanizmamız etkilendi bir kere, asla işin doğru tarafından olmak önemli değil. Kim ne tarafta orada olmak önemli…

Her şeye Rağmen”ciler”

Bir de ödül bekleyen ya da hep ben verdim diyenler var. Bunlar aslında yerinde sayanlar ama onlara göre dün ile bugün aynı noktadalar ve değişmediler. Ama dünya değişti, ülke değişti, çevrendeki herkes değişti senin değişmemen diye bir şey söz konusu olabilir mi? Daha küçüldün, daha kapandın, daha sessizleştin aslında olan bu.

Sonrasında ise her şeye rağmen ile başlayan cümleler ve iç geçirmeler…

İYİ Kalabilmek!

Aslında temelde her şey basit ya iyi bir insansın ya da kötü. Tercihlerin zaman zaman bu ikisi arasında gidip geliyorsa emin ol ki sen kötüsün. Çünkü menfaatin her şeyden önce geliyor. Kabul et ya da etme gerçek bu. İşte herkesin kafasının karışık olduğu bu dönemde İYİ kalabilmek son derece zor ama var böyleleri azdır, pek görünmezler ama en azından doğru olanı yapmaktan çekinmezler. Neden çekinmezler diyorum, artık iyi yada kötü insan bir şey yapamıyor, daha harekete geçmeden kendini durduruyor. Kötüler daha cesur ve arsız tabi ki ama onlar bile ancak bir amaca hizmet ettiğinde cesur…

İyi Kalabilmek Neden Önemli?

Yarın için değil bugün için önemli! Klişe klişe geleceğimiz gidiyor yazmaya gerek yok senin için zaman doluyor ve senin belki de yarının yok. Ama insan tabiatı gereği hayaller dünyasında gezmeyi sevdiğinden kötü bir şey yapsa bile bir gün değişeceğini ya da yapmak zorunda kalmayacağını hayal eder. Ancak bu iki yüzlülükten başka bir şey değildir.

Bize iyilerin cesur olduğu bir dünya lazım. İyilerin kazandığı, iyilerin savaştığı ve önemlisi başardığı… Bunun içinde iyi olmak lazım önce iki yüzlülükleri, yalanları bırakmak lazım.

Ve önemlisi kendini kandırmamak lazım…

Müteşebbis. Web projeleri yönetir.
Hoşunuza gidebilir