Yaşadığı sağlık sıkıntıları nedeniyle sezonu kapattığı bildirilen Samantha Whitcomb, Galatasaray Kadın Basketbol Takımıyla yolları ayırmaya karar verdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, 3 Nisan’da pozitif çıkan yeni tip koronavirüs testinin son tahlille negatife dönmesinin ardından detaylı sağlık kontrollerine tabi tutulan Whitcomb’un en az 15 gün dinlenmesi ve sportif faaliyetlere de kontrollü şekilde dönmesi gerektiği yönünde doktor görüşü bildirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, Whitcomb’un menajerinin güvenilir bahis siteleri 19 Nisan’da oyuncunun sözleşmesinin sağlık sorunları nedeniyle karşılıklı olarak feshedilmesi için talepte bulunduğu belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Yapılan değerlendirmelerin sonucunda anlaşması 21 Nisan’da karşılıklı olarak feshedilen oyuncu, 22 Nisan’da türkiye’den ayrılmıştır.

Samantha Whitcomb’un kulübümüzden ayrıldıktan sonra sportif yaşantısının devamıyla ilgili süreç tamamıyla oyuncunun ve oyuncunun tedavi sürecini takip eden kendi doktorunun inisiyatifindedir.”