Aldığınız ürünlerin kalite güvencesi gıda işleme tesisinde başlayabilir, ancak evinizin içine kadar devam eder. Özellikle aşırı yaz ve sıcak havalar ev aletlerinin çalışmasını etkileyebileceğinden, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), gıda depolama için birincil noktanın (buzdolabınızın) neden sizin ve aileniz için gıda güvenliğini sağlamak için en iyi uygulamaların yapılması gerektirdiğini açıkladı.

Daha şimdiden, yaz fırtınaları ve aşırı sıcaklar ülkemizi neredeyse kasıp kavurdu. Bundan kişisel olarak etkilenmiş olsanız da olmasanız da, aynı zamanda düzenli ev işlerinin bazen ikinci plana düştüğü yılın hareket halindeki zamanıdır.

Çoğumuz, evde temiz tutmanın kilit noktası olan bir alan varsa o da mutfak olduğu konusunda hemfikir olabiliriz. ve uzmanlar buzdolabı mutfakta yiyecekleri saklamak için kullanılan en önemli ekipmanlardan biri olduğundan temiz ve güvenli olması önemlidir diyor. Yiyeceklerinizi güvende tutmanın çok önemli bir adımı, buzdolabınızı temiz tutmaktır.” Uzmanların gıda güvenliğini artırmak için buzdolabınızı temizlemeye yönelik bazı önerileri için okumaya devam edin.

1. Dökülen sıvıları silin.

Uzmanlar bunu ilk buzdolabı temizleme ipucu olarak listeliyor: “Dökülenleri hemen silin – yüzeyleri sıcak, sabunlu suyla iyice temizleyin; sonra durulayın.”