Yoğurtlu zerdeçalın faydaları çok popüler olmaya başladı. Yoğurtlu zerdeçalın faydalarını mercek altına alıyoruz. Zerdeçal başlı başına çok faydalı ve çok güçlü bir baharat. Yoğurt desen soframızdan eksik olmaz peki bu ikisi bir araya geldiğinde neler oluyor?

Yoğurt tek başına iyi olsa da, on dakikada harika bir karışım elde edebilirsiniz. Size güzel bir tarif vereceğiz. Yoğurtlu zerdeçal derken birkaç ek malzeme daha ekleyip tarifi zenginleştireceğiz.

Yoğurtlu zerdeçalın faydalarından ve en önemlisi sağlık yararlarından bahsedeceğiz. Önce size harika bir yoğurt zerdeçal karışımı tarif verelim.

1. Yoğurtlu Zerdeçal Tarifi

Yoğurtlu zerdeçalın faydaları diye başladık ama dediğimiz gibi size harika besleyici ve sağlık dolu bir tarif vereceğiz. Bu yoğurt kasesi tarifi, olabildiğince basit ve yeni başlayanlar veya yemek hazırlamak için fazladan zamanı olmayan biri için harika bir seçenek.

Başlamak için yoğurdu bir karıştırma kabına alın ve baharatları ekleyin: zerdeçal, tarçın, zencefil ve karabiber. Biraz bal ısıtın (ısıtarak dökmeyi ve karıştırmayı kolaylaştırır) ve ardından onu da kaseye ekleyin. Tüm malzemeleri bir araya getirdikten sonra karıştıralım. Yoğurt açık altın sarısına dönene ve artık çizgili olmayana kadar karıştırmaya devam edin. Zerdeçal Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

  • Organik Sade Tam Sütlü Yoğurt
  • Zerdeçal (bir tutam ölçüyü aşmayın fazla koymayın)
  • Tarçın
  • Zencefil
  • Karabiber
  • Bal Kabuklu fıstık (kavrulmuş ve tuzlanmış)
  • Çilekler

Bu malzemelerin hepsi olmak zorunda değil ama bu tarif enfes diyebiliriz. Artık zevkinize göre dizayn edersiniz. Servis etmeye hazır olduğunuzda yoğurdu kaselere (ya da daha sonrası için kalacaksa kapaklı kavanozlara) bölün. Şimdi yoğurt zerdeçalın faydaları bölümüne geçelim. Sağlık faydalarını okumak için sonraki butonuna tıklayarak okumaya devam edin.

Sevdiğim şeyler hakkında içerik üretmeyi seviyorum. Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner