Fotoğraf: RODNAE

Beyaz giysiler nasıl yıkanmalıdır? Beyaz giysiler sıcak mı yıkanmalı yoksa soğuk mu yıkanmalı? Bu soru üzerine iki düşünce vardır. Giysilerin çekmemesi ve solmaması için soğuk suda yıkanması gerektiği söyleniyor. Diğeri ise bakteri üremesini önlemek için giysilerin ılık suda yıkanması gerektiğini söylüyor.

Uzmanlar, beyaz çamaşırları yıkamak için en iyisinin soğuk su olduğunu söylüyor. Bunun nedeni, sıcak suyun kumaşın çekmesine ve solmasına neden olabilmesidir.

Daha derinlemesine bir cevap arayanlar için, işte biraz daha ayrıntı:

1. Soğuk su aynı zamanda gres veya yağ gibi çıkarılması zor lekelerin oluşmasını da engeller.

Giysilerinizi soğuk suda yıkamak daha iyidir çünkü renklerin akmasını ve solmasını engeller, giysilerinizin daha uzun süre yeni görünmesini sağlar. Ilık sudaki kimyasallar, rengin giysilerden dışarı akmasına ve kumaşın daha hızlı solmasına neden olur.

Beyaz çamaşırları yıkamanın en iyi yolu nedir? Sıcak mı soğuk mu yıkanmalı? Bu sorunun cevabı her ikisi de. Beyaz giysiler ılık ve soğuk olarak yıkanmalıdır. Ilık su kumaştaki kiri, lekeleri ve bakterileri temizler. Soğuk su, giysilerinizdeki renklerin sabitlenmesine yardımcı olur ve solmalarını önler.

Sevdiğim şeyler hakkında içerik üretmeyi seviyorum. Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner