Woman applying cream to leg

Basen ve kalça kısımlarındaki yağlanmalar, hem sağlık hem de güzellik açısından hoş olmayan bir durumdur. Vücuttaki fazla yağların vücudun değişik bölgelerine yayılmasıyla bel, kalça ve basen gibi yerlerde yağlanma meydana gelmektedir.

Doğal yöntemlerle basenlerinizden kurtulmak ister misiniz? Bu yazımızda size hangi yiyeceklerin basenleri erittiğinden bahsedeceğiz.

Basen Eriten Yiyecekler Nelerdir?

Düzenli Olarak Yumurta Tüketmeye Özen Gösterin

Evet yanlış duymadınız. Her gün düzenli olarak yumurta yiyerek basenlerinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Sabahları kahvaltıda haşlanmış olarak tüketeceğiniz yumurta, düşük kalori özelliği ve uzun süre tokluk hissi sağlayan yapısıyla vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Roka ve Yeşillikleri İhmal Etmeyin

Bir tabak rokada yalnızca beş kalori olduğunu biliyor muydunuz? Rokanın içeriğinde kaslara güç veren, yağların yakılmasına yarayan maddeler de bulunmaktadır. Salatalarda ve yemeklerin yanında tüketebileceğiniz roka ile daha hızlı kilo vereceksiniz.

Yoğurtla Basenlere Elveda Diyebilirsiniz

Düşük kalorisi ve içerdiği zengin minerallerle yoğurt tam bir basen düşmanıdır. Ana ve ara öğünlerde mutlaka az yağlı yoğurt tüketmeye özen gösterin. Kalorisi düşük olan, sizi tok tutacak olan bu besin sayesinde kısa zamanda forma gireceksiniz.

Greyfurt ile Zayıflamanın Tadına Varın

Turunçgillerden olan greyfurtta bolca bulunan C vitamini sayesinde basenleri eritmek mümkündür. Metabolizma hızını arttıran greyfurt ile daha hızlı kilo vermeye hazırlanın.

Limonlu Su ile Zayıflayın

Her gün en az bir litre limonlu su içerek, basen bölgelerinizdeki yağların daha hızlı erimesini sağlayabilirsiniz.

Basenlerinizden tamamen kurtulmanın yollarından birisi de evinizde yapacağınız çeşitli egzersiz hareketleridir. Bel, kalça ve basen bölgenizi çalıştıran hareketler yaparak o bölgedeki yağların yakılmasını sağlayabilirsiniz. Bir kez ideal formunuzu yakalayıp, fit bir vücuda sahip olduğunuzda bunu korumaya özen gösterin.

Hoşunuza gidebilir