Özellikle yüzünüzden kilo vermeye çalışırken bazı faktörler (genetik gibi) kontrolünüz dışındadır. Ancak yüzünüzün olduğundan daha dolgun görünmesinin bir nedeni yüz şişkinliği olabilir.

Sürekli olarak şişkin bir yüzle uyanıyorsanız, suçlu sadece yüksek sodyumlu bir akşam yemeğinden daha fazlası olabilir. Bu, şişkinliğe, iltihaplanmaya ve hatta hormonların bozulmasına neden olabilecek glüten ve laktoz intoleransı gibi gıda hassasiyetleriniz olduğu anlamına gelebilir.

Çoğu zaman, vücudunuz muhtemelen şişkinliğe veya bu dolgunluk hissine (ve görünümüne) neden olabilecek fazla suyu tutuyordur.

 

1. Suyun yüz şişkinliğine etkisi

Su ağırlığının dokular, eklemler ve hücreler arasındaki vücut boşlukları etrafında asılı kalan ekstra su olduğunu söyleyebiliriz. Ve ne yazık ki, birçok faktör (belirli gıdalar dahil) sudan kilo almanıza neden olabilir.

Bu nedenle, şişkin bir yüzle mücadele etmeye çalışıyorsanız, diyetinizde değişiklik yapmaya çalışın. İşte yüzünüzdeki şişkinliği gidermek istiyorsanız kaçınmanız gereken yiyecekler ve yemeniz gereken yiyecekler!

Hoşunuza gidebilir
youtube banner