Fotoğraf: Karolina Grabowska

Sağlıklı bir atıştırmalık arıyorsanız, biraz acıktığınızda birkaç kuruyemiş yemeyi düşünebilirsiniz. Kuruyemişler sağlıklı yağlarla doludur ve yiyebileceğiniz en sağlıklı atıştırmalık yiyeceklerden bazıları olduğu bulunmuştur.

Bu, yiyebileceğiniz en iyi kuruyemişlerden biridir, bu yüzden bir avuç alın ve gittiğiniz her yere götürün. Tabii ki, acıktığınızda her zaman birkaç badem veya kaju yiyebilirsiniz, ancak yeni bir çalışma, yaşlandıkça sizi sağlıklı tutmak için ideal bir seçenek olduklarını bulduğu için biraz ceviz yemek isteyebilirsiniz.

En İyi Kuruyemiş Sorusunun Artık Bir Cevabı Var

Beslenme, Metabolizma ve Kardiyovasküler Hastalıklar dergisinde yayınlanan Genç Yetişkinlerde Koroner Arter Risk Gelişimi Çalışması sırasında, 18-30 yaş arasındaki 3.023 katılımcıya ilk olarak çalışmanın başında ve sonrasında beslenme alışkanlıkları soruldu. Spesifik olarak, katılanların her gün ortalama dörtte üçü ceviz yedikleri bulundu . Bunun ötesinde, 30 yıl boyunca katılımcılar hem fiziksel hem de klinik ölçümlerini kaydeden sınavlardan geçtiler.

Araştırmacılar, daha sonra katılımcıların uzun vadeli sağlık durumlarına baktıklarında, küçüklüklerinden itibaren düzenli olarak ceviz yiyenlerin daha iyi bir diyete devam ettiklerini, daha fazla fiziksel aktiviteye katıldıklarını ve daha az olası olduklarını buldular. yaşlandıkça kalp hastalığı riski altındadır.

Fotoğraf: Andreea Ch

Ceviz, bitki n3 yağ asitleri (daha spesifik olarak alfa linolenik asit (ALA)), lif ve diğer antioksidanların mükemmel bir kaynaktır.

Minnesota Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu’nda Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı Anabilim Dalı’nda doçent: “Diğer fındıklar da besleyicidir ve yağ asitleri ve antioksidanlar içerir, ancak diğer fındık türleri ALA, bitki bazlı n3 yağ asitleri içermez.”

Bu yeni çalışmanın bulgularının sağlıklı bir şekilde yaşlanmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Cevizlerin, daha iyi kalp sağlığı sonuçları ile ilişkili anti-inflamatuar yağlar olan omega-3’leri içerdiği kanıtlanmıştır

Ceviz tüketenler, özellikle gençlikten orta yetişkinliğe kadar ceviz yemeye başladıklarında, kalp hastalığı, obezite ve diyabet gibi kronik hastalık riski arttıkça, daha iyi diyet kalitesi gibi sağlık üzerinde diğer olumlu etkileri de taşıyan benzersiz bir vücut fenotipine sahip görünüyorlar.

Ceviz tüketicilerinin genel beslenme düzenindeki şaşırtıcı, sağlıklı değişimler, cevizin insanların yaşamları boyunca sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıkları oluşturmalarına yardımcı olmak için bir köprü veya ‘taşıyıcı gıda’ olarak hareket edebileceğini gösteriyor. Hayatta erken öğrenilen sağlıklı alışkanlıklar, yaşlandıkça bizimle kalma eğilimindedir. Atıştırmak için bir avuç cevize ulaşmaya alışmışsak, bu modeli yetişkinliğe kadar devam ettirir ve besinsel faydalar elde ederiz.

Göz atmayı unutmayın

Sevdiğim şeyler hakkında içerik üretmeyi seviyorum. Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner