Yaşımız ilerledikçe yüzümüzdeki kırışıklıkların oranı artıyor ve çareyi ilk olarak estetik cerrahlarda arıyoruz. Kimi estetik doktoru işlerini özenle yapan önemli insanlar olsalar da, haberlerde sık sık gittikleri muayenehaneden büyük hüsranlarla ayrılan insanların olduğuna tanık oluyoruz.

Hal böyle olunca başvurduğumuz ikinci yol da kimyasal cilt ürünleri oluyor. Üzerlerinde düzgün uyarılar bulunmayan bu ürünlerin, arka tarafına baktığımızda ise adını bilmediğimiz onlarca kimyasal bileşen ile karşılaşıyoruz.

Bu adını bile bilmediğimiz bileşenlerin vücudumuzdaki olumsuz etkileri sıralamakla bitecek gibi değil. Yaşlanmayı yavaşlatacağı iddia edilerek piyasada satılan ürünlerin hepsi cildinizde hali hazırda var olan yararlı hücrelerin hepsine zarar vererek azalmalarına neden olur, yararlı hücrelerin azalmasıyla birlikte de yaşlanma süreciniz hızlanmış olur.

Kimyasal ürünler kullanmak yerine çareyi her zaman doğada aramalıyız. Kırışıklıklarınız ve yaşlanmanızı geciktirecek doğal formül ise bal maskesi.

Her sabah sofralarımızda bize eşlik eden, hastalandığımızda ilacımız olan ve doğal bir şeker oluşu ile yediğimiz içtiğimiz gıdaları tatlandıran bal, aslında bir yaşlanma karşıtı savaşçı. Kırışıklıklarınızdan doğal bir yolla kurtulmak ister ve yaşlanma sürecini doğal bir ilaçla engellenmek isterseniz, bal maskesi sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Peki, bu doğal şifa kaynağının maskesi nasıl hazırlanır?

İşte, hem sizi acılı ve riskli ameliyatlardan kurtaracak olan hem de masrafsız o maskenin tarifi…

Bal Maskesi Nasıl Hazırlanır?

İnternette bal ile yapılan birçok maske tarifine rastlarsınız. Bu maskelerden yaşlılık ve kırışıklık karşıtı olanı, yumurta ile yapılan bal maskesidir. Kırışıklık karşıtı bal maskesinin malzemeleri sadece bu iki üründür. Eğer bu iki malzemeye sahipseniz takip etmeniz gereken adımlar da şunlardır:

  • Öncelikle ilk yapmanız gereken yumurtanın akı ve sarısını ayırmaktır. Bal maskesinde yumurtanın yalnızca akını kullanacağız.
  • Ayırdığınız yumurta akını başka bir kaseye alın, içine başka hiçbir şey koymadan yumurta akını köpürtün, yumurta akını köpürtmek için yüksek bir hızla yumurtayı çırpmalısınız.
  • Köpürttüğünüz yumurta akının içerisine yavaşça, yumurta akının köpüğünü indirmeden iki yemek kaşığı bal ilave edin.
  • İki malzemeyi yavaşça karıştırarak bir krem kıvamı elde edeceksiniz. Bu kıvamı elde ettiğiniz zaman doğal bal maskesi kürünüz hazır olmuş olacak.

Bal Maskesi Cilde Nasıl Uygulanmalı?

  • Bal maskesini cildinize uygularken, yukarı doğru oval hareketlerle maskeyi cildinize yedirmelisiniz.
  • Bal maskesini ilk olarak kaz ayakları dediğimiz göz çevresi bölümüne uygulamalısınız.
  • Kaz ayaklarından sonra yüzünüzün tamamına, yukarı doğru oval hareketlerle maskeyi yedirmelisiniz.
  • Bal maskesi cildinizde 10 ila 15 dakika arasında beklemelidir. Ardından, ılık su yardımı ile maskeyi cildinizden çıkarmalı ve cildinizi, maskeden tamamen arındırmalısınız.
  • Bal maskesini haftada bir veya iki kez cildinize uygulamalısınız, bal maskesini düzenli olarak kullanırsanız bir ay içerisinde istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir