Spora gitmeyi devamlı erteliyor musunuz? Spora başlama vakti için kaç pazartesi geçti?

Artık spora gitmeyi ertelemeyin. İşte spor salonuna gitme konusunda size çok yardımcı olacak 10 taktik.

1. Nasıl başlayacağınızı düşünmeyin

Kara koyun olmaktan korkmayın. Herkes mükemmel bir vücut ile doğmaz. Spor salonundaki insanlar sizi rahatsız etmek yada kendilerine bakmak için değil sadece egzersizi doğru yaptıklarından emin olmak için aynaya bakarlar.

2. Sporu bir oyun gibi düşünün

Ve oyunu belli bir düzende oynayın. Mümkünse takvim tutun ve gittiğiniz günleri işaretleyin. Mümkün olduğunca çok ara vermeden spora gitmeye devam edin.

3. Güzel spor kıyafetleri alın

Yapılan bazı araştırmalara göre kırmızı renk kıyafetler başarı şansını arttırıyor. İşte bu tam ihtiyacınız olan şey.

4. Evinize yakın bir spor salonuna kayıt olun

Evinize yakın spor salonuna yazılmanız “hava kötü gidemem”, “uzak nasıl gideceğim”, “yarın değil de yarından sonraki gün giderim” gibi söylemlerin sizi engellemesinin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

5. Kendinize atmosfer yaratın

Favori müziklerinizi dinlemek motivasyonunuzu arttıracak ve daha pozitif olmanızı sağlayacaktır. Pozitif duygulara sahipken spor yapmanız başarmanın yarısını size getirecektir.

6. 3 aylık abone olun

Bu küçük taktik açgözlülüğünüzü kışkırtmaya yardımcı olacaktır. Eğer para harcadıysanız ekstra motive olacaksınız. En başta yıllık üyelik almayın, küçük adımlarla başlayarak en üste çıkın.

7. Mutlaka plan yapın

Spora ne zaman gideceğinizi, ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı planlamalısınız. Egzersizleriniz başta olmak üzere bu planları yapmak gelecekte daha organize olmanızı ve spor salonuna gittiğinizde kafanızın karışmasını engelleyecektir.

8. Spor çantanızı önceden hazırlayın

Bunu yapmak “yaa, bugün de vaktim yok” diyerek spora gitmekten vazgeçmenizi engelleyecektir.

9. Kişisel eğitmenle çalışın

İyi bir spor eğitmeniyle çalışmak doğru hareketleri doğru şekilde yapmanızı ve vakit kaybetmenizin önüne geçecektir. Profesyonel bir eğitmenin yardımıyla gerçekten iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

10. Ay sonu geldiğinde kendinizi ödüllendirin

Kendinize büyük veya küçük bir hediye alın. Bu hediyeyi kesinlikle hak ettiniz!

Hoşunuza gidebilir