Spor salonunda sayısız saat geçirdikten ve aylarca diyetinizi izledikten sonra, hala oldukça inatçı bir şekilde gitmeyen bir bel çevresi yağlarınız varsa, hayal kırıklığına uğramış hissettiğinizi söylemeniz bile bu duyguyu tanımlamaya yetmez, ancak henüz havlu atmayın.

Düz bir karna sahip olmak, mayo giyerken daha güvende hissetmenize yardımcı olsa da, bağırsağınızın etrafındaki yağı yok etmek sağlığınız için de önemlidir. Organlarınızı ve bel bölümünüzü çevreleyen flab türü olan viseral yağ, tip 2 diyabet riskinizi artırabilir.

Bel çevresini inceltmek ve yağlardan kurtulmak için dikkat çektiğimiz noktalara dikkat edin!

1. Yeterince çözünür lif yemiyorsunuz.

Kilo verdiren besinler söz konusu olduğunda, lifin parlayan bir yıldız olduğu bir sır değil. Vücudumuzu “düzenli” tutmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü bir açlık bastırıcısıdır. Hem çözünen hem de çözünmeyen lifler sağlık için önemli olsa da, inatçı göbek yağını azaltmak söz konusu olduğunda çözünür lifler bu konuda üstündür. Sindirim sırasında midedeki suyu çekerek jel benzeri bir maddeye dönüştürür. Böylece daha fazla yer kaplayarak daha uzun süre daha tok hissetmenize yardımcı olur.

Aslında, yapılan araştırmalara göre günlük çözünür lif alımını sadece 10 gram artırmak iç organ yağını beş yıl içinde yüzde 3,7 oranında azaltabiliyor. yaklaşık 80 cm olan bir bel çevresi için bu neredeyse 3-4 cm kaybetmek anlamına gelir.

Beslenme tarzına ulaşmak için her gün iki küçük elma veya yarım bardak barbunya yiyin. Elmalar hareket halindeyken harika atıştırmalıklar olurken, fasulyeleri hemen hemen her salataya, tavada kızartmaya veya makarna yemeğine atmak kolaydır.

Hoşunuza gidebilir