Nasıl insanlarda 7 temel büyük çakra ve bir çok küçük çakra varsa Dünya’nın da aynı şekilde 7 temel büyük çakrası ve bir çok küçük çakrası vardır. Bunlara ley çizgileri denir.

Unutmayın ki bizler kainatın aynasıyız. O bizim içimizde ve biz de onun içindeyiz. Yukarıda da belirttiğimiz ley çizgileri genellikle insan eliyle yapılmış yapıların olduğu yerlerden geçiyor ve “yolların” ruhani önemi olduğuna inanılıyor.

Ley çizgilerinin kesiştiği yerlerin yüksek miktarda enerji noktaları olduğu söyleniyor. Aslında oldukça ilginç bir konu, eğer biraz daha derine inerseniz bu çizgilerin astroloji ile bağlantısı olduğunu da görebilirsiniz. Aşağıdaki haritada dünyanın 7 çakrasının nerelerde olduğunu görebilirsiniz. Her nokta farklı bir renk ile gösterilmiştir.

Dünyanın Çakraları

Dünyanın 7 çakra noktası

Pembe çizgi: Dişi dragon

Mavi çizgi: Erkek dragon

Kök Çakra

Yer: Shasta Dağı (Kırmızı nokta)

Shasta Dağı Kuzey Kaliforniya’dan Oregon’a ve oradan da Kanada’ya uzanan Cascade Sıradağları’nın bir parçasıdır. Bir çok kişi bu dağın dünyanın en çok elektrikli yüklü dağı olduğuna ve tüm bölgenin etrafa enerji saçtığına inanıyor.

Sakral Çakra

Yer: Titicaca Gölü, Peru/Bolivya (Turuncu nokta)

Aslında bu bölgede buranın neden bu kadar önemli olduğunu gösteren bir kaç simge var ama çizgiler direk olarak Titicaca Gölü’nün ortasında kesişiyor.

Solar Plexus Çakrası

Yer: Uluru/Ayers Kayalığı, Australya (Sarı nokta)

Aborjinler tarafında bu bölge hala kutsal sayılıyor.

Kalp Çakrası

Yer: Glastonbury, İngiltere (Yeşil nokta)

Burası dünyanın kalbi ve bir çok önemli yere de evsahipliği yapıyor.

Boğaz Çakrası

Yer: Büyük Piramit (Mavi nokta)

Gezegenin en büyük enerji merkezlerinden biri olduğu için çok önemli bir yer.

3.Göz Çakrası

Yer: Bu çakra hareket halindedir (Şu anda Batı Avrupa’da Glastonbury’de) (Mor nokta)

BU çakra yer değiştiren tek çakradır. 150 yılda bir yer değiştirir ve şu anda Stonehenge’e yakın bir yerdedir. Bir sonraki hareketinde Brezilya’da bir yere kayacak.

Taç Çakrası

Yer: Kailash Dağı, Tibet (Pembe nokta)

Tüm dağlar arasında en kutsal olanlardan biridir. Söylenene göre dağın enerjisini en iyi şekilde Akrep burcunda gerçekleşen dolunay olan gecelerde alabilirsiniz çünkü dağın konumu Akrep dolunayı ile bağlantılıdır.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir