Makyaj yapmak kadınlara verilmiş en güzel sihirli hediye ve sanattır.

Birçok kadın güzelliklerini ortaya çıkarıp kusurlarını gizlemek konusunda bu sanatta kendince usta olmuştur. Ancak bu hanımlar bile bazı güzellik sırlarını bilmiyorlar.

İşte sizler için derlediğiniz bir kaç güzellik ipucu.

Hiç Bilmediğiniz 10 Güzellik Sırrı

1. Makyaj fırçalarınızın bakımını yapın

Kaliteli fırçalar neredeyse bir ömür kullanılabilir. Fırçalarınızı iyi durumda tutmak için şu birkaç adımı izleyebilirsiniz. Öncelikle fırçanızı pis bırakmayın. Fırçayı makyajlı bırakırsanız uçlarına zarar verirsiniz. Onları düzenli olarak şampuan veya bulaşık deterjanı ile yıkayın. Bir kağıt havlunun üstünde kendi kendine kurumaya bırakın. Fırçaları dik bırakmayın çünkü üzerinde kalan su düzeltilemeyecek zarar verebilir.

2. Makyajı yeniden yapmayın, tazeleyin

Akşam dışarı çıkmayı planlıyorsanız, ufak bir yeri bozuldu diye makyajınızı silip yeniden yapmanıza gerek yoktur. Görünümüzü tazelemek için daha ince bir şekilde makyajınızı tazeleyin. Daha sonra yüz pudrası kullanın.

3. Pahalı vücut ovalayıcılarından kaçının

Pahalı bir spada dünyanın parasını harcamak zorunda değilsiniz. Ev yapımı ovalayıcılar ile cildinizi kolayca yumuşak ve pürüzsüz yapabilirsiniz. 4 yemek kaşığı şeker veya tuzu 3 yemek kaşığı zeytin yağı ile karıştırın. Ayrıca biraz lavanta veya greyfurt yağı da ekleyebilirsiniz. Duş almadan önce tüm vücudunuzu bu karışımla masaj yapar gibi nazikçe ovun. Daha sonra ılık su ile durulayın.

4. Dudaklarınıza bakım yapın

Ruju mükemmel sürebilmek için dudaklarınızın pürüzsüz ve bakımlı olması gerekir. Bunun için de özel bir kreme gerek yoktur. Onun yerine eşit miktarda esmer şeker, zeytin yağı ve vanilya esansını karıştırın. Karışımla dudaklarınıza hafifçe masaj yapın ve sonra mendille silin. Bu kadar! Dudaklarınız ruja hazır.

5. Cildinizden bir ton koyu fondöten almayın

Makyaj çantanızda bir sürü fondöten olmasına gerek yok. Yaz için daha koyu bir ton isteyebilirsiniz. Eğer kullandığınız fondöten çok açık renk renk geliyorsa biraz jel bronzlaştırıcı ile karıştırarak yoğunlaştırabilirsiniz. Bu hem daha kolay hem de yeni bir fondöten almaktan daha ucuz bir yöntemdir.

6. Fazla pudra kullanmayın

Makyaj yaparken yüzünüzü devamlı pudralamayın. Böylece suratınız kek kalıbı gibi görünmemiş olur. Makyajı bitirdikten sonra dışarı çıkmadan hemen önce yüzünüzü pudralayın.

7. Rujunuzu tamamlayın

Rujunuzun uzun süre dayanması ve sizi sürekli yenileme zahmetinden kurtarması için çok az bir pudrayı mendile sürüp dudaklarınıza yapıştırın. Ayrıca bu yöntemle rujun dişlerinize bulaşmasını da engellemiş olursunuz.

8. Kusursuz bir “kedi gözü” elde etmek kolaydır

Eyeliner kullanarak bir profesyonel gibi gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. İşte evde kolayca yapabileceğiniz basit bir teknik. Tek ihtiyacın olan kalem eyeliner ve biraz selobant. Gözünüzün dış köşesine istediğiniz bir açıyla bir parça bant yapıştırın ve bir çizgi çekin.

9. Fazla maskarayı fırçadan silin

Uzun, gür, doğal görünümlü kirpikler için pahalı bir güzellik salonundan randevu almanız gerekmez. Maskarayı ve mendili alın. Fırçayı mendile birkaç kez sürerek fırçada biriken fazla maskarayı alın ondan sonra maskarayı kirpiklerinize uygulayın.

10. Makyajı temizlemek için vazelin kullanın

Vazelin bir makyaj temizleyici olarak kullanılabilir. Bir pamuğun üzerine az miktarda vazelin koyun, yüzünüzü silin ve yıkayın. Bu yöntem en su geçirmez makyajı bile çıkaracaktır.

Hoşunuza gidebilir