Büyük bir hevesle aldığımız yataklarımızın zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı sararır. Genellikle terin sebep olduğu bu lekelere zamanında müdahale etmezsek zaman içerisinde yatağımızın büyük bir kısmını kaplamaya başlarla ve yatağı değiştirmek zorunda hissetmeye başlarız.

Bu sebeple de can sıkıcı olan bu lekelerden kurtulmak için çok fazla yayılmalarını beklemeden müdahale etmeniz gerekir.

Yataktaki sarı lekeler nasıl çıkar sorusunun en basit cevaplarını ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1. Karbonat

Doğal temizlik denildiğinde akla ilk gelen elbette ki karbonat olmaktadır. Birçok lekenin çıkarılmasında rol oynayan karbonat yataklarımızdaki sarı lekelerden kurtulmamızda da bizlere yardımcı olmaktadır.

Bunun için öncelikle yatağınızı elektrikli süpürge ile süpürmeniz gerekir Daha sonrasında karbonat ile temizliğe başlayabilirsiniz. Yatağınızı karbonat ile temizlemek için bir kova soğuk suyun içerisinde birkaç yemek kaşığı karbonat ekleyip karıştırmalısınız.

Daha sonrasında temizleme bezinizi bu su ile ıslatarak yatağınızı temizleyebilirsiniz. Kısa süre içerisinde lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bunun yanında karbonatı su ile macun kıvamına getirerek de kullanabilirsiniz. Macun kıvamına gelen karbonatı daha sonrasında lekeli bölgeye uygulamanız ve etki etmesi için bir saat beklemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ıslak bir bezle temizleyerek lekelerin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Sevdiğim şeyler hakkında içerik üretmeyi seviyorum. Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner