En başta deli gibi sevdiniz, hatta büyük umutlar ve gelecek planları ile başınız dönmeye başladı. Ancak ilişki bitme aşamasına geldiğinde, uzun vadede ne kadar uyumlu bir çift olduğunuzu düşünmeye başlamak gerekir.

Hayat arkadaşından hep şikayet eden veya birbirlerini tamamlaması gerekirken birbirlerinden mutsuz olan çiftler gördünüz mü? Peki neden hala birlikte olduklarını merak ettiniz mi?

İlişkinizin Bittiğini Gösteren 3 İşaret

Bir ilişkinin artık mutluluk vermese de devam etmesinin birçok nedeni vardır. Bazen çoktan bitmiş bir işle uğraştıklarını fark etmezler. İşte bu durumlarda son noktayı koymanız gerektiğini anlamanız için size üç işaret.

Photo by Vera Arsic from Pexels

1. Heyecan bitti, basit bir alışkanlık gibi ilerliyorsunuz…

Kendinizi bu şekilde mecbur hissetmenizin birkaç nedeni olabilir: çocuklar, finansal güvence, suçluluk. Cevap ise gayet basittir: partnerinle birlikte olmaktan memnun musun ve neden onunla birliktesin?

Eğer bunu cevaplamakta sorun yaşıyorsanız veya cevabınız sevgiden çok bir mecburiyet ise ceketi alıp gitmenin vakti gelmiştir. Unutmayın, ilişkide negatif olarak etkilenen tek kişi siz değilsiniz, partneriniz de bu şekilde etkilenecektir.

2. Aman yalnız kalmayayım…

Bu, korkuya bağlı kurulmuş ilişkidir, sevgi veya birliktelikle alakası yoktur. Eğer bu şekilde hissediyorsanız yalnız kalmaktan korkuyorsunuz demektir. Açıkçası eğer kendinizle bile yalnız kalmaya hazır değilseniz bir ilişki için de hazır değilsiniz demektir.

Yalnızlık düşüncesinden korkmak yerine bunu benimseyerek, ilişkilerinizde daha iyi bir “sen” olma fırsatı olarak kullanabilirsiniz. Unutmayın ki mutsuz bir ilişki sizi yalnız olmaktan daha da mutsuz edecektir.

3. Sürekli söylenmeler ve takılmalar arttıysa…

Bu derinlere yerleşmiş bir kesin işarettir. Bu durum partnerinizin kötü biri olduğu ya da ilişki için hiçbir şey yapmadığı anlamına gelmez. Hepimiz birbirimizden farklıyız ve hepimizin kendimize göre bir ideal partneri var; ilişkide de bu partneri arıyoruz ve o kişinin ruh eşimiz olduğunu umut ediyoruz. Bu kişiyi bulmadığınızı kabul etmek zor olabilir.

Eğer partnerinizin doğru kişi olmadığını düşünüyorsanız o da aynı şekilde hissediyor olabilir. Yapılacak en doğru şey ise özellikle aranızda bir sevgi de varsa ve taraflardan en az biri bu şekilde hissediyorsa bu ilişkiyi bitirmektir.

Size bir not: Başarısız bir ilişkiyi asla zaman kaybı olarak görmeyin.

Tanıştığımız her insan, her romantizm, her kalp kırılması bizlere yeni şeyler öğretir ve kendimizi sevmek, kendimizi etkilemek gibi konularda yeni fırsatlar açar. Eski partnerinizle geçirdiğiniz zamandan pişman olmayın, o zamanlar mutsuz olsanız bile.

Hayat yaşadıkça göreceğimiz bir tecrübe yuvasıdır. Değişmekten korkmayın ve doğru insanla bir gün mutlaka karşılaşacağınızı unutmayın!

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir