Bulaşık makinesine bazı şeyleri koymamak gerekiyor. Hem yanlış hem de makineye zarar verebilir. Ayrıca istediğiniz temizlik performansını da alamayabilirsiniz.

Teknolojik aletler hızla gelişirken, sağladıkları kolaylıklar nedeniyle hayatımızda aynı ivedilikle yer ediniyorlar. Hayatımızı kolaylaştıran bu cihazlara sahip olduktan sonra bilmemiz gereken onca kural da hayatımıza girmiş oluyor.

Hepsini aklımızda tutmamız gereken bu kuralların bir kısmı belli bir süre sonra aklımızda uçup gidiyor. Hayati önem arz eden bu bilgilerin aklımızdan çıkması kötü sonuçlar doğurabilir. Kötü sonuçlarla karşı karşıya kalmamanız adına yazılarımızda sık sık pratik bilgiler veriyoruz.

1. Tahta Mutfak Gereçleri

Tahta mutfak gereçlerini bulaşık makinesine atmayın. Peki Neden? Çünkü; tahta mutfak eşyaları tahtadan yapıldıkları için onları çamaşır makinesine attığınız takdirde, makinedeki tüm deterjanı kendilerine hapsederler. Bu durumda da, üstünde meyve ve sebzelerimizi doğradığımız; yemek pişirirken kullandığımız bu mutfak gereçleri, aldıkları her bıçak darbesinde ve maruz kaldıkları sıcaklıkta içlerine hapsettikleri deterjanın yiyeceğiniz besinlere geçmesine neden olurlar.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner