Bulaşık makinesine bazı şeyleri koymamak gerekiyor. Hem yanlış hem de makineye zarar verebilir. Ayrıca istediğiniz temizlik performansını da alamayabilirsiniz.

Teknolojik aletler hızla gelişirken, sağladıkları kolaylıklar nedeniyle hayatımızda aynı ivedilikle yer ediniyorlar. Hayatımızı kolaylaştıran bu cihazlara sahip olduktan sonra bilmemiz gereken onca kural da hayatımıza girmiş oluyor.

Hepsini aklımızda tutmamız gereken bu kuralların bir kısmı belli bir süre sonra aklımızda uçup gidiyor. Hayati önem arz eden bu bilgilerin aklımızdan çıkması kötü sonuçlar doğurabilir. Kötü sonuçlarla karşı karşıya kalmamanız adına yazılarımızda sık sık pratik bilgiler veriyoruz.

2. Teflon Tava ve Tencereler

Yemek yaparken bizlere büyük bir kolaylık sağlayan teflon mutfak gereçlerini sevmemizin en büyük nedeni kolay temizlenebilir olmalarıdır. Peki onları neden bulaşık makinesinde yıkamamalıyız? Çünkü; teflon mutfak gereçleri yüksek ısılı su ve deterjana maruz kalırlarsa, onları sevmemize neden olan en büyük özelliklerini kaybederler. Teflon mutfak gereçleri yüksek ısıya maruz kaldıkları takdirde, teflon özelliklerini kaybedeceklerdir. Pek tabi olarak, onları sevmemize neden olan özelliklerini ellerinden almak istemeyiz.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir