İnternetin sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi, normalde ulaşmakta zorlanacağımız ürünlere kolay bir şekilde erişmemizi sağlamak olarak gösterilebilir. Örneğin, ayı mantarı veya çörek mantarı olarak da bilinen ve asıl ismi porçini mantarı olan mantarı veya bu mantarın kullanıldığı gıda ürünlerini bulmak imkânsızdı. İmkânsızdı diyorum, günümüzde internet teknolojisi ve sadece birkaç tıklama porçini mantarı kullanılarak hazırlanan yemeklere ulaşabiliyorsunuz.

İtalya’da çokça kullanılan porçini mantarı, üstün lezzeti ve aroması ile dikkat çeken, yüksek mineral ve protein içeriğiyle birlikte düşük yağ oranına sahip olan bir mantar türüdür. Gurme olarak nitelendirilen kişiler tarafından farklı yemeklerde (risotto vb.) kullanılabilen bu mantar, benim gibi çok da üstün olmayan damak zevklerine sahip olmayan kişiler tarafından makarna gibi basit ama tatmin edici yemeklerde kullanılan bir lezzettir.

Porçini mantarlı makarna, makarnanın anavatanı sayılan İtalya’da birçok kişi tarafından tercih edilen makarna yemeklerinden bir tanesidir.

Porçini Mantarlı Makarna Siparişi Nereye Verilir?

İnternetin faydalarından bahsedildiğinde ilk akla gelenin bu tip lezzetlere ulaşmanın kolaylaşması olması çok da şaşırtıcı değil. Vereceğim linki takip ederek temin edebileceğiniz mantarlı makarna, hayatınızda tadabileceğiniz en güzel makarna yemeklerinden birisi olabilir: http://www.makarnalutfen.com/Porcini-Mantarli-Makarna,PR-170.html

Porçini mantarlı makarnanın yanı sıra pek çok makarna çeşidini ve organik, gurme gıda maddelerini satışa sunan makarnalutfen.com sitesi, 15 yıllık Gıda Sanayi tecrübesine sahip olan Gıda Mühendisi Tuğba Bayburtluoğlu tarafından kurulmuş. Kurutulmuş porçini mantar ürününden almanızı ve farklı soslar hazırlamanızı sağlayan site, firmanın kendisi tarafından hazırlanan sebzeli makarna, kendinden kıymalı şehriye veya kendinden tavuklu şehriye gibi makarna grubundaki ürünleriyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Yeni Lezzetleri Denemek Gerek

Yukarıda bahsettiğim sitenin ilginç özelliklerinden bir tanesi de aklınıza bile gelmeyen ürünler sunması olarak gösterilebilir. Sitede gördüğüm ve denediğim makarna çeşitleri arasında Kerevizli Tam Buğday Makarnası da bulunuyor.

Kereviz sevmeyen biri olarak denemeye yanaşmadığım, biraz da zorla denediğim Kerevizli makarna, oldukça başarılı bir makarna çeşidi olarak gösterilebilir. %40 oranında kereviz içermesi ve tam buğday irmiğinden imal edilmesi nedeniyle piyasadaki makarnalara göre iki kat fazla lif bulunduran ürün, sporcuların, diyet yapanların ve şeker hastalarının tercih edebilecekleri makarna çeşitlerinden bir tanesi.

Hoşunuza gidebilir