İdeal kilosuna ulaşmak isteyenler için zencefil suyu yağ yakıcı özelliğiyle öne çıkıyor. Zencefil suyu ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen bünyeleri destekleyici bir özelliğide sahip.

Zencefil suyu çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Zencefil suyunun birçok faydası bulunmaktadır. Zencefil suyunun yağ yakıcı özelliği olduğu gibi sindirime yardımcı olması ve mide bulantısına iyi gelen şifa niteleğinde faydalarıda bulunmaktadır.

Zencefil Suyu Harika Faydalarıyla Sağlığı Koruyor

Porsiyonları Azaltın

Bir anda bıçak gibi yemeği kesmek ve vücudu aç bırakmak yapılan en büyük hataların başında geliyor. Bu hem sağlığınızı bozar hem de sağlıklı kilo vermenizi engeller. İşe porsiyonları azaltmakla başlayın. Daha az yiyin daha sık yiyin. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmenin tam zamanı!

Yağ Yakmadıkça Sağlıklı Kilo Veremezsiniz

Kilo kaybının farklı dinamikleri vardır. Eğer sağlıksız bir yönteme dönüşmüşse zayıflama maceranız, kaslarınızdan kaybedersiniz ve bu çok yanlış bir seçimdir. Hedefiniz sağlıklı kilo vermek tamamen buna odaklanmalısınız ve bir anda hedefe ulaşmalıyım diye kendinizi aç bırakmamalısınız.

Zencefil suyu yağ yakımını hızlandırır

Sabahları Zencefil Suyu İçin

Sabahları zencefil suyu içmek çok faydalıdır. Vücuda son derece faydalı olan zencefil suyunu düzenli olarak tükettiğiniz zaman kilo verme konusunda sağlıklı destekleyici bir görev gördüğünü fark edebilirsiniz. Aynı şekilde sağlığını korumak isteyenlerde özellikle sindirimi düzenlenmesinde yardımcı olduğu için zencefil suyunu tercih edebilir.

Zencefil Suyu Nasıl Yapılır?

Zencefil suyu hazırlamak son derece kolay pratik bir şekilde zencefil suyu hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

 • Zencefil (taze olması önemli)
 • 4 su bardağı su (hazırlamak istediğiniz miktara göre ölçüyü arttırabilirsiniz ama ideali yazdık)
 • Bir tatlı kaşığı bal
 • Bir çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı

Zencefili temizleyin bunun için soymalısınız. Su kaynatın ve bu esnadan zencefilleri doğrayın. Kaynattığınız suya zencefil paçalarını ekleyin. 15-20 dakika bekleyin. Suyun renginin değiştini göreceksiniz 20 dakika kadar bekledikten sonra bal ve tarçını ilave edip güzelce karıştırın. Sonra yine biraz bekletin ve süzün. Ve zencefil suyu içmek için hazır.

Bal ve tarçın eklemek istemeyenler sadece zencefil ve su ilede zencefil suyu yapabilirler. Ancak tarçın ve bal da faydalıdır ve destekleyicidir. Kontrollü miktarlarda kullanıldığında hem tat verecek hem de fayda sağlayacaktır.

Zencefil Suyunun Faydaları

Zencefil suyunun faydalarından bahsedelim birçok faydası olan zencefil suyunu mutlaka düzenli tüketin.

 • Vücudu sıcak tutar
 • Kan akışını arttırır
 • Enerji verir (özellikle yoğun stres yaşayanlar ve iş, okul hayatına sahip olanlar zencefil suyu tercih etmeli)
 • Demir, kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum ve magnezyum içerir
 • Antibakteriyel özelliği vardır
 • Kanserden korur, antioksidan özelliği vardır
 • Yağ yakıcıdır, damaları güçlendirir
 • Özellikle yaşı ilerlemiş kişiler için doğal bir ilaçtır: Unutkanlık gibi sorunlara iyi gelir hafızayı güçlendirir

Hoşunuza gidebilir