Onları TV ekranlarından sosyal medyadan tanıyoruz. Dünyaca ünlü starların hayatlarının kötüye gideceği bir dönemde kırmızı çizgiyi çekip alkolü nasıl bıraktıklarını birkaç cümle ile anlattıklarına şahit oluyoruz.

Büyük ve görkemli partiler, galalar bitmek bilmeyen geceler ama siz kafanıza koyduysanız bunların bir anlamı yok yanınızda alkol su gibi akarken hiç etkilenmeyip isterseniz içmeye biliyorsunuz.

Karşınızda Bunu Başaran Ünlüler

1- Bradley Cooper

Photo by Mike Marsland/Mike Marsland/WireImage

Aktör, 2013’teki GQ dergisine kapak oldu ve oradaki röportajında “29 yaşında bir karar almalıydım alkole devam edersem tüm hayatımı sabote edeceğimi düşündüm ve alkolü geride bıraktım.” diye bahsediyor.

2- Jada Pinkett Smith

Photo Credit: Don Flood

2010 Us Weekly’deki röportajında, aktris hakkında bilinmeyenleri açıklarken 1990 yılından beri ağzına alkol sürmediğini belirtmiş.

3- Robert Downey jr.

Robert Downey Jr.

Onun için ayrı bir yazı hazırlamak lazım geçmişinde madde bağımlılığı olan hapishaneye giren Downey şimdileri kariyerinde harikalar yaratıyor. Downey 10 yıldır hiçbir şekilde alkol kullanmadığını belirtiyor.

4- Naomi Campbell

Naomi Campbell

Vogue UK ile yapılan özel bir röportajda, İngiliz süper model ve aktris dergiye şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse, hayatta kalamayacağımı düşündüğüm zamanlar vardı. Çok fazla sorunum vardı. Diğerlerinin arasında çok fazla içtim. Adsız Alkoliklere katıldım ve bu sorunu aştım.”

5- Lana Del Rey

Lana Del Rey

Dünyaca ünlü İngiliz Şarkıcı Lana Del Rey GQ’nun 2012 Yılındaki Yılın Kadınları çalışmasında verdiği demeçte, henüz çok gençken sürekli alkol aldığını ve alkol bağımlılığı ile mücadele ettiğini, nihayet 20 yaşına girmeden önce ve müziğini sürdürmek için New York’a taşındıktan sonra bıraktığını söylüyor.

6- Eva Mendes

Photo: Gary Gershoff/Getty Images

Oyuncu 2008 yılında rehabilitasyona girdi ve o zamandan beri alkol kullanmıyor. Aynı yıl bir dergiye detaylı röportajda bağımlılıkla ilgili sözlerine yer verilmişti.

7- Blake Lively

Blake Lively

En sevdiğimiz Gossip Girl yıldızımız 2012 yılında Allure’ye kapak olduğunda alkole artık dokunmadığını açıkladı. Hiçbir zaman alkol ve türevlerini sevmediğini ama ortamın getirdiği bu şeyi zamanla geride bırakmayı ve bağımlılıktan kurtulduğunu kendi cümlesiyle açıklıyor: “Bu benim gerçekten bir arzum olmayan bir şeydi.”

Liste uzun şimdilik en popüler isimlerle başladık bu serinin devamı farklı şekillerde gelebilir. Şunu görüyoruz ki ekranlarda, dergilerde gördüğümüz süper star ünlülerin aslında hayatlarının toz pembe olmadığı ve ciddi sorunlarla uğraştıklarını anlıyoruz.

Alkolü geride bırakanların kariyerlerinde daha güçlü ve emin adımlarla ilerlediğini görmekte gerçekten ilham verici. İnandığınızda başaramayacağınız hiçbir şey yok!

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir