İnsan vücudunun %60’ının sudan oluştuğunu biliyor muydunuz? Vücudumuzdaki her bir hücre için suyun hayati önem arz ettiğini bilmeyen yoktur.

Günlük sıvı tüketiminin, metabolizma hızınızı dengelemekten tutun eklemlerinizi yağlamaya kadar birçok faydası vardır.

Düz musluk suyu veya damacana sulardan bıktıysanız, kullanabileceğiniz birkaç seçenek daha vardır. Maden suyu, aynı zamanda besin değerlerimizi arttırırken vücuda sıvı almanın güzel bir yoludur. Faydaları ve potansiyel dezavantajları da dahil olmak üzere maden suyu hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik.

1. İlk olarak, maden suyu nedir?

Mineralli su, korunan bir mineral kaynağından gelir ve magnezyum, kalsiyum, potasyum ve hatta demir dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) çeşitli besinler açısından zengindir. Ben buna doğanın elektrolit suyu diyebiliriz.

Gıda ve İlaç İdaresi’ne göre “maden suyu, doğal dalgalanmaların döngüleri dikkate alınarak, kaynak noktasından çıkış noktasında sabit seviyesi ve mineral ve eser elementlerin bağıl oranları ile diğer su türlerinden ayırt edilecektir. Bu suya hiçbir mineral eklenemez. ”

Bazı maden suyu çeşitleri pırıl pırıl, ancak hepsi değil. Maden suyu bu besinlerle dolu olduğundan, musluk ve filtrelenmiş sudan farklı bir tada sahip olma eğilimindedir.

Hoşunuza gidebilir
youtube banner