Bulaşık makinesi ile ilgili en yaygın sorunlardan biri bulaşıkların çizilmesidir.

Bu konuda başı bardaklar almaktadır. Bazı makinelerde zaman geçtikçe bardaklarda çizilme sorunu baş gösterebilir. Öncelikle tuz ve parlatıcı konusunu incelemek gerekir. Yanlış kullanım sorunları beraberinden getirmektedir. Kalitesiz ürün kullanmamaya özen gösterin.

Su da bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Çok fazla açıksa bu da negatif etkileyebilir. Parlatıcı demişken kimyasallar yerine sirke kullanabilirsiniz. Beyaz sirke iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca koku kalmaz. Çizik konusunda direkt sorunu tespit etmek zor olabilir, bahsettiğimiz noktalara dikkat edip eğer bu sorun devam ederse bazı değişiklikler yapmalısınız.

1. Bulaşık Makinesinde Çizilmeyi Önlemek için Birkaç Öneri

Deterjan kullanımı önemli, eğer yanlış bir tercih varsa makine bunun tamamını eritemiyor ve sonrasında bulaşıklar zarar görebiliyor. Sirkeden yukarıda bahsetmiştik parlaklık konusunda en doğru kaynak olacaktır.

Yanlış yerleşimden dolayı da bu sorun görülebilir. Deterjan nem almamalı ve iyi saklanmalıdır. Bulaşıkları doğru yerleştirmelisiniz yoksa birbirine çarparak yine çizilme meydana gelebilir.

Tuz haznesinin kapandığından emin olun.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir