Türkiye’nin en çok ilgi gören şehirlerinden birisi olan İstanbul’dan bahsedeceğiz. Şunu diyebilirim ki Türkiye’nin başkent İstanbul ve mutlaka dünyada yaşayan insanların yaşamları boyunca senede
birde defada olsa mutlaka leylak istanbulu görmelerini öneririm. İstanbul yaşanlar ise hafta sonu geldiği zaman genel olarak istanbulun yoğun trafik olan yerlerinden uzaklaşırız ve daha güzel sakin temiz havasına doğru gideriz. Bunlardan birisini örnek verim polonezköy doğada gezmek isteyenler aileleri veya sevgilileri ile beraber bir haftanın yoğunluğunu atmak için polenez köyü seçebilirsiniz. Yeni nişanlı veya evliyseniz kız kulesini önerebiliriz. Aşıklar parkı olarak bilinen kız kulesi sevgilelerin bol bol resim çekindiği istanbul mekanlarından bir yerdir ve genelde televizyon film, dizi ve reklamlarda mutlaka kız kulesi bir simge istanbulun logosu haline gelmiştir.

Peki Türkiye’de diğer eğlence ve gezilecek yerler merak ediyorsanız konu linkine tıklayın ve hangi ilin köyün nesi meşhur öğrenin. Tanıyın ve tanıtın ülkemizde gerçekten çok güzel gezilecek mekanlar tarih kokan yerler bulunmaktadır. Neyse konumuza dönecek olursak, Taksim ve istiklal caddesi buna bağlı olarak topkapı sarayı gezmeyi unutmayın. Taksim istanbulun en yoğun gezilecek caddesi diyebiliriz. Bir çok istanbulun eğlence mekanları taksimde bulunmaktadır. Lüks resturantlar, barlar ve clupler taksimde eğlenmeye kopmaya gidecekseniz burayı tercih edebilirsiniz. Eminönü balık ekmek yedikten sonra misir çarşısı ve şifalı otların bitkilerin bulunduğu pazardır. Hatta çoğu hediyelik eşyaları eminönünden satın alabilirsiniz. İstanbul en kalabalık ikinci mekanlarından birisidir ve yıllardır aynı düzenini korumaktadır. Tarih kokusu almak istiyorsanız eminönü, beyazıt ve fatih gibi mekanlarda takılın ev mutlaka topkapı sarayına gitmeyi unutmayın. Unutmadan söylim kapalı çarşıyada mutlaka uğrayın. Kapalı çarşı Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmıştır ve en kalabalık çarşısıdır.

Kaynak: istanbulun gezilecek yerleri

Hoşunuza gidebilir