Ülkemizin Akdeniz bölgesinde ve Atlantik okyanusu civarında kıyıları bulunan ve eşsiz güzellikleri ile ünlü olan İspanya, tarihin en önemli ülkelerinden biridir. Ucuz uçak biletleri alarak tarihi geçmişi çok eskilere dayanan İspanya, birçok köklü uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan ülkeye seyahat yapabilirsiniz. Ama Asya ucuz bilet yerine Yunanlar, Fenikeliler, Araplar bu uygarlıkların başında yer almaktadır. İçerisinde birçok önemli ve özel yerler barındıran ve tabiat güzellikleri ile de ünlü olan ülke, ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

İspanya’da Gezilmesi Gereken Yerler

İspanya sınırları içerisinde bulunan vilayetlerin ayrı ayrı güzellikleri vardır.
Barcelona
Barcelona, İspanya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Barcelona doğa üstü güzellikleri ve o şehrin ünlü ressamı Gaudi’ nin eserleri ile ünlüdür. Neredeyse şehrin her yerinde ünlü ressamın eserlerinden görebilirsiniz. Tarihi geçmişi Romalılara dayanmaktadır. Şu an ki konumu ile en ünlü caddeleri ve ünlü modacıların eserleri ile baş sırada yer almaktadır.
Madrid
Madrid, Barcelona ile birlikte İspanya’yı görsel ve tarihsel olarak simgeleyen şehirlerden biridir. Tarihi eskilere dayanan muhteşem yapıtları ve süslü caddeleriyle göz alıcı güzelliktedir. İçerisin de birçok eseri olan tarihi müzeleri mevcuttur. Madrid’e özel en önemli alanlardan biri de Plaza Mayor Meydanı’dır. Bu alanda oldukça büyük çaplı alışveriş merkezleri ve çok sayıda binalar mevcuttur. Kültürel açıdan oldukça geniştir. Sizde vakit kaybetmeden Avrupa ucuz bilet bularak gezilerinizi yapabilirsiniz.

İspanya’nın geçmişten günümüze kadar gelen Flamenko dansı dünyaca ünlü bir dans türüdür. Dünyaca ünlü festivalleri vardır. Özellikle her yıl yapılan Running of the Bulls boğa güreşi dediğimiz festivaline her ülkeden binlerce katılımcı vardır ve Pomplona şehrinde yapılmaktadır. Ayrıca ülkenin birçok yerinde ünlü plajları vardır. Yine dünyanın her yerinden özellikle tatil yapmak için birçok turist gelmektedir. İspanya ayrıca dünyanın en düzenli ve en temiz ülkelerinden biridir. Özellikle Barcelona’ya gittiğinizde bunu fark edeceksiniz. İspanya futboluyla da ünlü bir ülkedir. İnsanlar özellikle sırf futbol maçlarını izlemek için İspanya’ya giderler. Takımlarının oyuncuları oldukça gelişmiş düzeyde futbolculardır. Bu yüzden maçlarını izlemek çok keyifli olmuştur. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak tarihe adını yazdıran bu ülkeye keyifle tatile gidebilirsiniz. Çok eğlenceli ve akıllarda kalacağından emin olabilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir