Her insan bulunduğu yeri güzelleştirmeyi sever. İnsanların evleri ise saat kaç olursa olsun gelecekleri noktadır.

Eve geç bir saatte geliyor olduğunuzdan evinizi dekore etmek için çaba harcamayarak, evinizde sizin tarzınıza ait sizi mutlu edecek ürünler bulundurmamanız ruh hâlinizi olumsuz etkileyecektir. Size ait olan bir alanın ne kadar az görecek olursanız olun tarzınızı yansıttığını bilmek her kişiyi memnun eder. Üstelik evinizi hiçte zannettiğiniz gibi az kullanmıyor da olabilirsiniz.  Örneğin; misafirleriniz ile sohbet ettiğiniz, aileniz ile birlikte çay içtiğiniz, bütün iş yorgunluğunuzu atmak için direkt uzandığınız anların hepsi oturma odanızda gerçekleşiyor. Bu durumda evinizi dekore etmek her gün gireceğiniz oturma odanıza daha huzurlu girmenizi sağlayacaktır.

Bu dekorasyon fikirleri ise odanın ne kadar ışık aldığı, odanın genişliği, oturma odasının yanında açık mutfak olup olmadığı gibi durumlara göre değişiklik gösterecektir.

1. Odanın Aldığı Gün Işığı

Bazı evleri tüm gün ışığı asla terk etmezken bazı evleri ise gün ışığı güneş daha tam evi aydınlatamadan terk edebilir. Eviniz gün ışığını uzun süre alan bir konumda ise oturma alanınızın ferah gözükmeme korkusu biraz olsun üzerinizden kalkmış olacaktır. Bu durumda koltuk renklerinizin koyu renk olarak seçilmesi odanızı karanlık göstermeyecektir. Gün ışığını az alan bir oturma odasına sahip kişiler için ise oturma odasında en çok istedikleri özellik daha aydınlık gözükmesidir. Böyle bir durumda ise elinizin hep açık renkli, odaya ferahlık katacak koltuklara gitmesi çok doğru olur. Açık renkli koltuk seçiminiz ile odanızı aldığından daha çok gün ışığı alıyormuş gibi gösterebilirsiniz. Ayrıca çoğu eşyasını toprak tonlarını kullanmak isteyen kişilerin daha sıcakkanlı olduğu söylemleri vardır. Sizde oturma odanızın bu kadar yumuşak ve aydınlık bir ortam olmasını istiyorsanız koltuk rengi seçiminizi toprak tonlarının açık renkleri yönünde yapabilirsiniz.

Sevdiğim şeyler hakkında içerik üretmeyi seviyorum. Yazar arada gezer tozar. İçerik üreticisi.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner