Vücudumuz her gün sayısız toksine maruz kalmaktadır. Bu toksinler, soluduğumuz havadaki çevresel toksinler ve kimyasal kirleticiler ile yiyecek ve içeceklerimizden kaynaklanan toksinleri içerir.

Vücudunuzun bu zararlı toksinleri atma konusunda inanılmaz bir yeteneği olmasına rağmen, bunlar birikmeye devam eder ve vücudunuz üzerinde birçok olumsuz etkisi olabilir. Organlarınız çıkmaza girebilir ve toksisite vücudunuzda çok çeşitli semptomlarla kendini gösterebilir.

Sağlıklı bir yaşam için sizi desteklemeye hazır: Diyet Pazarı

Kişisel bir detoks programı basit ama etkileyici derecede etkili olabilir. Günlük olarak maruz kaldığımız toksin miktarı göz önüne alındığında, vücudun detoks yapması sadece yararlı değil, aynı zamanda gereklidir. Detoks içecekleri bu noktada harika bir tercih olabilir.

Hindistan cevizi yağı, doymuş yağ açısından son derece yüksektir, ancak hayvansal doymuş yağ kaynaklarının aksine, bu bitki bazlı doymuş yağın sağlık açısından epeyce faydasını gösteren oldukça kapsamlı bir kanıt vardır.

Buna göre, hindistancevizi yağı birçok sağlık ve sağlıklı yaşam çevrelerinde süper gıda statüsü kazanmış ve hem tatlı hem de tuzlu vegan ve paleo yemeklerinde hem besleyici hem de lezzetli bir yağ olarak kullanılmakta ve yararlanmak isteyen birçok kişi tarafından olduğu gibi kaşıkla tüketilmektedir. Sağlıklı yağlar tüketmek için vücut için önemlidir.

Hindistan cevizi yağı, hindistan cevizi etinin preslenmesi ve yağların konsantre edilmesiyle elde edilen bir yağdır. Hindistan cevizi yağı %80 ila %90 oranında doymuş yağ olduğundan, oda sıcaklığında katıdır ancak nispeten düşük bir erime noktasına sahiptir. Hindistan cevizi yağında farklı doymuş yağ türleri vardır, ancak doymuş yağın yaklaşık %51’i, yağ asidi zincirinde 12 karbona sahip olduğu için orta zincirli bir trigliserit olarak kabul edilen laurik asittir.

Hindistan cevizi yağının sağlık yararları, esas olarak orta zincirli trigliseritlerin yanı sıra hindistan cevizinin bazı benzersiz bitki besinleri ve antioksidan özelliklerine atfedilir.

Sık sık kamp yapar. Editör.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner