Amacımız temizliği kolay, pratik ve en önemlisi ucuz hale getirmek! Bu ipuçlarıyla tüm istediklerinize ulaşacaksınız.

Küvet ve Lavabo Temizliği için Tuza Batırılmış Greyfurt ya da Limon Kullanın

greyfurtu tuza batırıp küvetinizi temizleyin

Greyfurtun yarısını tuza batırın ve küvet ya da lavaboyu fırçalamak için kullanın. İçinde bulunan sitrik asit lekeleri yok etmeye yardımcı olur. Ayrıca banyonuz güzel kokar.

Tuvaleti Temizlemek için Kola Kullanabilirsiniz

kola kullanarak tuvalet temizliği

Şaşırtıcı gelebilir ama etkili olduğu kanıtlandı. Koladaki asitler tuvaletteki lekeleri yok ediyor. İçmeyip dökseniz daha mı iyi siz karar verin. 🙂

Siyah Çayın Demiyle Ayna ve Pencereleri Temizleyebilirsiniz

siyah çay ile temizlik

Siyah çayın demine bir bez batırın sonrasında ayna ve pencereleriniz üzerinde kullanın. Çaydaki tanik asit biriken kirlere karşı çok etkilidir.

Votka ile Küften Kurtulun

Votka ile küf temizliği

Votka’nın içerdiği yüksek alkol yalnızca küfü yok etmekle kalmaz  aynı zamanda parlayan armatürler için harikadır. Ayrıca 1/2 fincan boraks’ı 1/2 sirke ile karıştırarak da etkili bir karışım elde edip bu yöntemi de uygulayabilirsiniz. Bunu fırçayla uygulayıp, durulayın.

Sert Zorlu Tava Lekeleri için Kurutulmuş Kahveden Faydalanın

zorlu lekelere karşı kahve telvesi

Temizlenmesi zor tencere ve tavaların pırıl pırıl olması için ılık su ve bulaşık sabunu kullanın ek olarak kahve telvesi de katın. Aşındırıcı zeminler ve sizi zorlayan lekelere karşı bu karışım son derece etkilidir.

Kendi Doğal Temizleyici Karışımınızı Yapın!

doğal temizleyici karışım nasıl yapılır

Kimyasallara mecbur değilsiniz. Bir sprey şişesine 1/4 bardak sirke, bulaşık deterjanı ve limon suyu ekleyin karıştırıp, güçlü şekilde çalkalayın.

Koli Bandı Yardımıyla Evcil Hayvanlarınızın Tüylerini Eşyalardan Çıkarabilirsiniz

koli bandı ile tüylerden kurtulun

Koli bandının yapışkan tarafı dışarı gelecek şekilde bir boya fırçasını kaplayın. Sonra mobilya ve halılarınızda bu yöntemi uygulayın.

Halıların Üzerine Kabartma Tozu Serpin

Halının üzerine kabartma tozu serpin ve 15 dakika kadar bekleyin. Sonra süpürmeye başlayın bu hamle süpürgeniz için de hem de halınız için faydalıdır. Kokudan arındırırsınız.

Yatağınızın Temizliği Nasıl Olmalı

yatak-temizliği

Öncelikle güçlü bir şekilde süpürgenin uygun parçası ile süpürün. Sonra 3 çorba kaşığı kabartma tozu, çok az bulaşık deterjanı ve biraz su ile sprey haline getirip bunu yatağınıza sıkın. Bu püskürtme işleminden sonra tamamen kurumasını bekleyin (abartı ıslak olmasın dağıtarak güzelce uygulayın) kuruduktan sonra yeniden güçlü bir şekilde süpürgenizle yatağınızı süpürün. Hem temiz hem de güzel kokan bir yatağınız var!

Havlular için Sirke ve Kabartma Tozu

Havlular için sirke ve kabartma tozu

İki yıkama şekli sunuyoruz, farkı hissedeceksiniz. Havlularınızı bir su bardağı sirke ve sıcak su ile yıkayın. Ardından 1/2 bardak kabartma tozu ve sıcak su ile tekrar yıkayın. Havlular ilk günkü gibi olacaklar.

Makinenizin için Ayda Bir Kez Temizleyin

O daireyi temizlemek gerekiyor. Sirke ve su karışımı iyi bir temizlik karışımı. Hem koku hem temizlik için bu son derece faydalı.

Temizlik Araçlarının da Temizlenmesi Gerekir

temizlik-tavsiyeleri

Süpürge araçları vb. temizlik gereçlerini güçlü dezenfektanla temizlemelisiniz. Kullanım sıklığına göre haftada bir temizliği yapılmalı.

Hoşunuza gidebilir