Teorik olarak, çoğumuz egzersizin bizim için iyi olduğunu biliyoruz. Kilo vermemize veya mevcut kilomuzu korumamıza yardımcı olabileceğinin farkındayız.

Ancak, egzersiz yapma motivasyonuyla daha önce mücadele ettiyseniz (muhtemelen bu savaşı daha önce verdiniz), o zaman bir hatırlatmaya ihtiyacınız olabilir: kilo vermenin harika olmasına rağmen egzersiz yapmak için tek neden bu değildir. Ayrıca, günümüzün çılgın dünyasında (pandemi), sağlığımızı bir öncelik haline getirmek için hepimiz biraz ilham almalıyız.

Konunun uluslararası en önemli uzmanlarından sizler için egzersizin kilo vermek dışındaki yedi özel faydasını derledik. Bunlardan birkaçını arka cebinizde tutmanızda fayda var, böylece bir dahaki sefere antrenmanınızdan vazgeçmeyi düşündüğünüzde, vazgeçmemek için daha fazla nedeniniz olacaktır.

1. Kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayabilir.

Kim hızlı bir yürüyüşten veya spin dersinden sonra endorfin akınını sevmez? Endorfinler, ağrıyı azaltan ve mutluluğu arttıran, genel bir iyilik ve pozitiflik hissi yaratan hormonlardır. Bu yüzden hevesli fitness eğitmeninize gözlerinizi devirmeden önce, sabit bir endorfin durumunun vücuda ne kadar iyi geldiğini düşünün. Endorfinler ayrıca doğal bir ağrı kesici görevi görür ve uzun süreli ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Düzenli egzersiz kasları güçlendirebilir, kronik ağrıyı ve yaralanma riskinizi azaltabilir. Elle Woods’un sözleriyle, egzersiz size endorfin verir ve endorfin sizi mutlu eder!

Hoşunuza gidebilir
youtube banner