Protein alımı son derece önemlidir. Kas sağlığınız için ve kilonuzu korumak için protein tüketmelisiniz.

Saçlarınızın incelmesinden, şeker isteğiniz gibi durumlar protein eksikliğinin en yaygın belirtileridir. Yüksek protein düşük karbonatların diyetlerinin devrinde yaşadığımız için protein eksikliği duyulmamış bir şey gibi gelebilir ancak aralıklı oruç diyeti yapan veya kalorilerini büyük oranda kesen çoğu kişide bu durum gözükebiliyor.

Protein vücut fonksiyonlarının ana bileşenidir. Buna kas inşası, tamiri, açlığın giderilmesi, kan şekerinin dengelenmesi, sağlıklı saç ve tırnak çıkması gibi bir çok noktaya destek sağlayan bir bileşen. Yani yeterince bu besini almazsak kilonuzdan modunuza kadar birçok alanı etkileyebilir. 40 yaş üstü kilo verme planı yazan Sarah Mirkin bedenlerimizin bir anda sadece 20 yada 30 gram proteini emdiğini söylüyor. Mirkin her öğünde en az 20 gram protein tüketmemizi tavsiye ediyor.

1. Yeterince Protein Tüketmediğinize Dair 10 İşaret

Bu miktar günlük olarak tatmin olmamızı, yeterince enerji ve güce sahip olmamızı sağlayacak. Başka bir deyişle vücudumuz daha çok protein gerektiğini söyleyen bazı uyarılar gösterebilir. Bu kırmızı bayraklara dikkat edin.

KaynakPrevention
Hoşunuza gidebilir