Her sene yeni makyaj trendleri çıkıyor ve herkes onu yapmaya başlıyor. Ama bir şey popüler diye herkese yakışacak anlamına da gelmiyor.

Uzak Durulması Gereken 6 Makyaj Tipi

Aşağıda sunduğumuz 6 makyaj tipi bizce sonsuza kadar yok olabilir.

Gereğinden fazla buğulu bakışlar

Herşeyin fazlası zarar! Buğulu bakıcam diye gereğinden fazla makyaj yapmak bırakın sizi seksi göstermeyi tam tersine agresif ve doğal olmayan bir görünüm verecektir.

Olduğundan büyük çizilmiş dudaklar

Kiraz dudakları herkes sever bu nedenle de yapay dudak dolguları günümüzde çok popüler. Dudakları dolgun göstermek için dudak sınırlarını daha geniş çizip içini boyamak da başka bir popüler yöntem. Fakat bunu abartırsanız kiraz dudaktan ziyade palyaço gibi görünme ihtimali yüksek!

Fazla ince veya fazla kalın kaşlar

Güzel kaşlar yüzünüze bir çerçeve oluşturur ve gözlerinizi ortaya çıkarır. Ama çok ince, çok kalın veya çok koyu renk oldukları zaman dikkat çekmek yerine dikkat dağıtabilir. Şekilsiz kaşlar doğal görünmezler ve çoğu insanın çekici bulduğu şey ise doğal görünümdür. Kaşlarınıza ince veya kalın şekil verebilirsiniz tabi ki sadece abartıya kaçmayın. Olabildiğince doğal görünmeye çalışın.

Takma kirpikler

Takma kirpikler yüzünüze anlam ve cazibe katmak için güzel bir yöntemdir ama fazla kullanımı felakete yol açabilir. Ne yazık ki son zamanlarda kadınlar bu yöntemi uç noktalara taşımış durumdalar. Kirpikleriniz sürekli uçuşa geçecekmiş gibi veya göz kapaklarınıza ağır geliyormuş gibi görünmemeli. Takma kirpiksiz dolaşamam diyorsanız en doğal görünenlerini tercih etmeye özen gösterin.

Bronz gösteren kremler

Sağlıklı, mükemmel görünen, bronz bir cilt tüm kadınların isteğidir. Eğer saatlerce güneşin altında yatıp bronzlaşamıyorsanız bronz gösteren krem kullanabilirsiniz. Sadece fazla koyu, fazla kahverengi ya da fazla turuncu kullanmamaya dikkat edin. Fazla sahte bronz görünüm yüzdeki çizgileri ortaya çıkarabilir, her tarafa eşit sürülmemişse yüzünüzde renk dalgaları oluşturur. Sizi garip hatta korkutucu gösterebilir.

Vamp görünüm

Bu tür bir görünüm bir defilede, bir maskeli baloda veya temalı bir partide işe yarayabilir ama günlük hayatta kaba ve ucuz görünebilir. Çok az kadın günlük hayatta bu makyajı taşıyabilir. Vamp görünüm kadınları yaşlı, agresif ve sert gösterir.

Gerçek güzelliğin sırrı doğal olmakta saklı. Aşağıdaki 4 basit kural ile her zaman güzel görünebilirsiniz.

  • Doğal olun
  • Minimum makyaj yapın
  • Yüzünüzde en beğendiğiniz yerleri öne çıkarın
  • En önemlisi kendinize güvenin!

Hoşunuza gidebilir