Alışveriş yaparken bazen kıyafetleri denemeye üşenir misiniz? Peki size olduğunuz yerden mükemmel kot pantolonu seçebilirsiniz desek. Üzerinize denemeden size tam olan kot pantolonu bulmanın kolay yolunu 3 adımda gösteriyoruz.

3 Adımda Doğru Beden Kot Pantolonu Denemeden Bulun

#1: Bedeni seçmek

Doğru bedeni seçmek için kot pantolonu belinin iki ucundan tutun ve boynunuzun etrafından sarmaya çalışın. Eğer uçlar bir araya geliyorsa o pantolon sizin bedeninizdir.

Pantolonun bel kenarları tamı tamına bir araya gelmek zorunda değil ama boynunuza rahatça sarabiliyor olması lazım.

#2: Genişliği ölçmek

Şimdi de en uygun bel genişliğini bulmaya çalışalım. Bunun için kolunuzu dirsekten bükün ve elinizi yumruk yapın. Yumruğunuzdan dirseğe kadar olan kolunuzun alt kısmı femuarı kapalı olan pantolonun bel kısmına tam olarak oturuyor olması lazım.

Bu yöntem sadece standart belli kot pantolonlar için kullanılabilir. Yüksek belli pantolonda kolunuz tam olarak sığmıyor olmalı.

#3: Uzunluğu ölçmek

Son olarak da uzunluğu ölçelim. Pantolonu paçalarından tutun ve kollarınızı olabildiğince iki yana açın. Eğer pantolonun ortası yanı ağ kısmı tam olarak çenenizin altına denk geliyorsa pantolonun uzunluğu size uygundur.

Önemli nokta: Pantolonun ortası tam olarak boyun hizasında çenenizin altına gelmeli.

Bonus: Skinny kot pantolona ayağınız rahat girer mi nasıl anlarsınız?

Eğer skinny kot pantolon ayağınızdan kolayca geçer mi diye öğrenmek istiyorsanız elinizi yumruk yapın ve pantolonun paçasından geçiyor mu deneyin. Eğer yumruğunuz paçadan rahatlıkla hiç takılmadan geçiyorsa sorun yok!

Hoşunuza gidebilir