Sonunda temizlik moduna geçtiniz, eldivenleri giydiniz ve hazırsınız, ancak bir anda temizlik malzemelerinin bittiğini fark ettiniz…

Merak etmeyin sizler için temizlik ve hijyen sağlayacak ve çok işinize yarayacak 11 ipucu sunuyoruz.

Temizlik Gurusu Olmanızı Sağlayacak 11 İpucu

Yanmış kap ve fırın tepsileri

Yanmış kap ve fırın tepsileri

Karbonat ve peroksit, küçük bir çaba ile yanan tencerelerin, tavaların ve fırın tepsilerinin parlamasını sağlayacaktır.

Pencere kenarları

Pencere kenarları

Köşelere biraz karbonat serpiştirin ardından beyaz sirke ile temizleyin. Oluşan kabarcıkların inmesini bekleyin ve kiri silin.

Küvet

Küvet

Sirke ve karbonatı eşit oranlarda karıştırın ve kirli yerlere uygulayın. 10 dakika bekletin ve ardında bir fırça ile ovun.

Çamaşır makinesi

Çamaşır makinesi

Çamaşır makinelerimiz evlerimizde en çok kullanılan aletlerden biridir ve dolayısıyla kirli ve kötü kokuyor olabilir. Kokuyu gidermek için makineniz boşken en yüksek derecede makineyi çalıştırın. Deterjan haznesine biraz karbonat ve beyaz sirke ekleyin. Sihrin gerçekleştiğini izleyin!

Derzler

Derzler

Kararan derzleri tekrar parlatmak için çamaşır suyu ve eski bir diş fırçası kullanın. İsterseniz çamaşır suyu ile karbonatı da karıştırabilirsiniz. Fayanslar ve derzler profesyonelce temizlenmiş gibi parlayacaktır.

Mikrofiber kanepe

Mikrofiber kanepe

İlk olarak, biraz alkolü lekelere sürmeyi deneyin, sonra alkol sürdüğünüz lekeli bölgeye su püskürtün. Su halkaları kaybolana kadar kanepenizi ovun. Son olarak, kumaşı düzeltmek ve tüyleri almak için sert bir fırça kullanın.

Saç fırçası

Saç fırçası

Fırçada biriken saç tellerini gevşetmek için fırça kılları arasındaki her üçüncü satırı kesin. Karbonatlı sıcak suya saç fırçasını bırakın. Birkaç dakika sonra favori fırçanızdan saç tellerini kolayca çıkartabilirsiniz.

Havalandırma

Havalandırma

Eski bir makyaj fırçası veya bir suluboya fırçası kullanarak aracınızdaki havalandırma deliklerindeki tüm tozu toplayabilirsiniz. Bir vakumlu fırça bile bu kadar iyi sonuç vermez.

Cam şişeler ve vazolar

Cam şişeler ve vazolar

Tuz, sabun ve ılık su, her türlü cam nesneyi temizleyecek gerçekten büyülü bir çözümdür. Bu karışımı şişelerin veya vazoların içlerine doldurun, çalkalayıp suyla durulayın gerekirse aynı işlemi tekrarlayın.

Araç koltukları

Araç koltukları

Kuru temizlemeden tasarruf etmek için, araç koltuklarınızı kendiniz temizlemeye çalışın. Bu ev yapımı çözümü kullanın: sıvı bulaşık deterjanı, karbonat, sirke ve su karışımı. Otomobil koltuğunuza püskürtün ve sert bir fırça yardımıyla temizleyin.

Yerler

Yerler

Diş macunu, parke zeminlerdeki çıkmayan tükenmez kalem işaretleri üzerinde harikalar yaratacaktır. Diş macununu uygulayın ve birkaç dakika sonra bir sünger veya mikro elyaf bezle gerçekten sert ovun.

Hoşunuza gidebilir