Young woman squeezing pimple on her cheek on white background

Sivilceler, 11-30 yaş arası her 5 kişiden 4’ünü etkileyen bir cilt problemidir. Herkesin durumunun ciddiyeti ve detayları farklıdır ama çoğu kişi hayatında en az bir kere sivilce sorunu yaşar.

Bu problem sadece cilt sağlığını etkilemekle kalmaz kişinin özgüvenini ve kendi hakkındaki hislerini de etkiler. İstenmeyen ve rahatsız edici bir dış görünüşe neden olur.

Ne yazık ki insanlar bir sivilce çıkar çıkmaz onu patlatmaya çalışırlar. Fakat bir sivilce nasıl sıkılmalıdır genelde bilinmediği için bu durum daha kötü izler kalmasına yol açar.

Sivilce doğru bir şekilde nasıl sıkılır?

Sivilce sıkmak çok kolay görünse de, fazla sıkmak ve doğru bir şekilde sıkmamak sıkıntı yaratabilir. Cildinize zarar verir ve sivilce izlerinin kalmasına neden olur. Dikkatlice sıkarsanız hiçbir problem yaşamamanız ve yüzünüzde iz kalmaması gerekir.

Acne.org internet sitesi sivilceleri sıkmak için çok etkili bir yol öneriyor. Bunun için ihtiyacınız olan alkol, iğne ve 2 mendil. İğneyi alkol ile dezenfekte ederek işe başlıyorsunuz, daha sonra iğne ile patlatmak istediğiniz sivilcenin yüzeyine küçük bir delik açıyorsunuz. Deliği açtıktan sonra sivilceyi işaret parmaklarınızla tuttuğunuz iki mendil arasında sıkıyorsunuz. Nazikçe sıkmak çok önemli, sivilceyi patlasın diye zorlamayın.

Sivilceleri Doğru Sıkın Sonra Pişman Olmayı

Hoşunuza gidebilir