Vücut yeteri kadar insülin üretemediğinde veya ürettiği insülini efektif olarak kullanamadığında şeker hastalığına yol açabilir.

Pankreas insülin üretir ve yiyeceklerdeki glükozun vücuttaki hücrelere girmesini sağlar. Buradan da enerjiye dönüşerek kasların ve dokuların düzgün çalışmasına yardımcı olur.

Şeker hastalığı çok ciddi bir sağlık sorunudur ve hayati tehlikesi vardır.

İyi bir tedavi ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile şeker hastaları hayatlarına normal bir şekilde devam edebilirler. Fakat ne yazık ki bir çok insan ilaç masraflarını karşılayabilecek durumda değildir, bazı kişiler de hayatlarının sonuna kadar her gün insülin iğnesi yapma fikrinden hoşlanmazlar.

Şeker hastalığının belirtilerini azaltabileceğiniz doğal bir karışım var ve bunun en iyi tarafı sadece 2 malzeme kullanarak yapılıyor olması. Bu malzemeler genellikle her mutfakta bulunur, yoksa bile çok ucuza alabilirsiniz. Tarifi aşağıda bulabilirsiniz.

Şeker Hastalığına İyi Gelen Doğal Karışım

Şeker hastalığına iyi gelen doğal karışım

Malzemeler:

6 limon
300 gram kereviz

Hazırlanışı:

Kerevizi güzelce yıkayın, rendeleyin ve bir kaba koyun. Limonları sıkın ve suyunu kerevizin üstüne dökün.

Bu kabı içi su dolu başka bir tencereye koyun ve kaynatın. Su kaynayınca altını kısın ve düşük ısıda 2 saat daha kaynatın. 2 saatin sonunda tencereyi ocaktan alın ve tamamen soğuyana kadar kapağını açmayın. Tamamen soğuduktan sonra karışımı cam kavanoza alın. Kavanozun ağzını kapatıp buzdolabına koyun.

Kullanım şekli:

Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce 1 yemek kaşığı için. Bu karışım size 2 ay yetecektir. Sonrasında kan şekeri seviyesinin normale dönmeye başladığını göreceksiniz.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir