Saç dökülmesi genellikle stres, gebelik, menapoz, kilo kaybı gibi birçok risk faktörü ve nedeni ile ilişkilidir; Ancak saç dökülmesinide başka nedenlerin teşvik edip hızlandırabileceğini bilmelisiniz.

Vücudunuzun tüm stresli durumlara tepki göstermesi normaldir, ancak bu kötü bir şeydir ve sıklıkla saç dökülmesine neden olmaktadır.  Stres özellikle hormonel değişikliklere ve dolayısıyla aşırı saç dökülmesine neden olabilir. Bu yazıda size saç dökülmesine sonsuza kadar elveda demenize yardımcı olacak bir tarif sunacağız. Gerçekten etkileri büyüleyici…

Saç dökülmesi benlik saygısını etkileyebilecek  ve sizi özgüvensiz hale getirebilecek bir sorundur. Bir çok kişi pahalı saç ürünlerine tonla para harcarken bunun yanı sıra tedaviye yardımcı olmadığınıda görmüşlerdir. İşte bu nedenle size saç dökülmesini önlemenize yardımcı olacak ev yapımı bir şampuan sunacağız ve artık sizin için bir sorun kalmayacak…

Kendi ev yapımı şampuanımı saç dökülmesini önlemek için nasıl hazırlarım?

İhtiyacınız olan şey nötr pH değerine sahip doğal bir şampuan. Normal bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Bu şampuanı bir ana madde olarak kullanacaksınız ve içine vereceğimiz üç maddeyi daha ekleyeceksiniz. Sonrasında şampuanı kullandıgınızda saç derinizde olan kan akışı artacak, saçlarınıza güç katacak,sizin için mükemmel bir antiseptik ve ferahlatıcı olacak.

İhticınız olanlar Biberiye yağı, 2 adet E vitamini kapsülü ( eczanelerde bulabilirsiniz)  ve limon esans yağı(buna gerek yok hoş koku için gerekli isteğe bağlı)

Tarifi: Nötr şampuana gerekli biberiye yağı ve on damla limon esans yağını ekleyin. Ardından 2 kapsul E vitamını ekleyin. Her kullanımdan önce bu ev yapımı şampuanı sallamayı unutmayın!

Kullanılışı :  Bu ev yapımı şampuanı 2 günde bir kullanmanız oldukça önemlidir.  Örneğin bu gün kullanırsanız yarın saçınız dinlenecektir. Saçınıza birkaç dakika hafifçe masaj yaparak uygulayın. Daha sonra 10 dakika bekletin. Biraz ılık su ile durulayın. Çok basit ama son derece etkili. Saçlarınız 1 kaç hafta içerisinde güçlenecek ve saç dökülmesine büyük oranda elveda diyeceksiniz.

Deneyin etkilerini bizle paylaşın.

Lütfen herkesin faydalanması için paylaşalım.

Source: Bu iki Malzemeyi Şampuanınıza Ekleyin Saç Dökülmesine Sonsuza Kadar Elveda Diyin ! – Kadında Yaşam – Kadında Yaşam

Hoşunuza gidebilir