Siz de hep parmaklarınızla ıslık çalabilmeyi istediniz ama ne kadar deneseniz de bir türlü olmadı mı? O zaman size resimli ve anlatımlı olarak parmaklarla ıslık çalmayı göstereceğiz.

İşe yarayıp yaramadığını yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz 🙂

Parmaklarla Nasıl Islık Çalınır?

1. Her iki elinizin işaret ve orta parmaklarını kullanarak bir “A” harfi oluşturun. Diğer parmaklarınız ellerinizi yumruk yapmış gibi kıvrık dursun.

Parmaklarla Nasıl Islık Çalınır?

2. Dudaklarınızı dişlerinizi kapatır gibi içeri doğru kıvırın. Tam olarak ne kadar kıvırmanız gerektiğinin ayarını bir kaç denemeden sonra yapacaksınız.

3. Şimdi dilinizi doğru pozisyona getirmeniz gerekiyor. “A” harfi oluşturduğunuz parmaklarınız ile dilinizi kenarlardan hafifçe içeri doğru itin, dilinizin ucunu aşağı doğru baksın. Dilinizle bir “kavis” oluşturmuş olmanız lazım. Parmaklarınız ilk boğumun yarısına kadar ağzınıza girmeli, daha fazla değil. Bunun ayarını da denedikçe bulacaksınız.

4. Şimdi dilinizle oluşturduğunuz kavisli hava yolundan üfleyin. Eğer hareketi doğru yapıyorsanız, hava sadece alt dudağınıza değerek geçiyor gibi hissetmelisiniz. Eğer üst dudağınızda da hissediyorsanız parmaklarınızı ve dudaklarınızı kullanarak havanın geçiş yolunu biraz daha daraltın.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir