Yaşlandıkça kilo almak, kırışıklıkların oluşması veya yorgun hissetmek normaldir. Yaşlanmanın etkilerini azaltmak veya yok etmek için bir çok farklı ve pahalı yöntem denemiş ve başarıya ulaşamamış olabilirsiniz. Bunun nedeni daha önce hiç kemik suyunu denememiş olmanızdan kaynaklanıyor.

Kemik suyu çok besleyicidir ve sağlık açısından bir çok faydası bulunur. Hem içeriden hem de dışarıdan faydalarını görmek mümkündür. Nasıl mı yapılır? Adı üzerinde kemikten 🙂 Etini yediğimiz hayvanların kemiklerini soğan, patates, havuç, defne yaprağı, tuz, karabiber gibi malzemelerle çeşnilendirdiğiniz suda kaynatarak çok lezzetli bir çorba elde edebilirsiniz.

Her Gün Kemik Suyu İçmeye Başlamanız İçin 6 Neden

1. Eklem ağrılarını azaltır

Eklemlerin bağları, tendonları ve dokuları koruyabilmesi için kolajene ihtiyacı vardır. Kemik suyu da eklemleri korumaya yarayan kolajenden bolca içerir.

Günde sadece 1 bardak kemik suyu içerek eklemlere iyi gelen ve ağrıyı geçiren ekstra kolajeni doğal yollarla almış olursunuz.

2. Cildi, saçları ve tırnakları güzelleştirir

Cilt, saçlar ve tırnaklar için bir çok kozmetik ürün bulmak mümkündür. Bunlar oldukça pahalı olmakla birlikte çoğu zaman istenen sonuçları vermezler. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey kemik suyunu denemektir. İçerdiği kolajen cilde, saçlara ve tırnaklara da iyi gelir. Zaten çoğu pahalı kozmetik ürününde de kolajen bulunmaktadır. doğal yollarla almak varken neden kimyasallarla uğraşasınız!

3. Sindirimi hızlandırır

Günde 1 bardak kemik suyu içmek kabızlık, gıda alerjisi, ishal ve sızıntılı bağırsak sendromu gibi bir çok sindirim sistemi sorununu çözer.

Kemik suyu eklem ağrılarına iyi gelir

4. Et yeme mecburiyetini azaltır

Kemik suyu içmek et yeme mecburiyetini ya da bağımlılığını azaltır. Etten aldığınız tüm yararlı besinleri kemik suyu da aynı şekilde size sağlar. Kemik suyunda bulunan jelatin ette bulunan besinlerin yerine geçer.

5. Karaciğeri temizler

Toksinleri vücuttan atmakla sorumlu olan başlıca organımız karaciğerin belli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Toksinlerin birikmesinin bir çok nedeni vardır; yediğimiz gıdalar, içtiğimiz su, soluduğumuz hava, yaşadığımız çevre. Karaciğerin atıkları filtreleme sorumluluğu vardır, doğal olarak da bu atıklar zamanla bu filtrede birikir. Düzenli olarak kemik suyu içmek karaciğeri etkili bir şekilde temizler.

6. Bağırsakları iyileştirir

Karaciğeri temizlemenin ve sindirim sistemine iyi gelmenin yanı sıra kemik suyunun bağırsakları tedavi edici özelliği de vardır. Sızıntılı bağırsak sendromu veya bağırsaklara bağlı farklı bir sindirim sorunu yaşıyorsanız kemik suyunun içerdiği jelatin tüm bu dertlere deva niteliğindedir.

İpucu:

Kemik suyunu yoğun bir kıvamda yapıp buz kalıplarına döküp dondurabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman kullanıma hazır doğal kemik suyu tabletleriniz hazır olmuş olur. Bu yöntem tek kişilik kullanım için de birebirdir.

Hoşunuza gidebilir