Latin Amerika’nın Brezilya’dan sonra gelen çok büyük ekonomi gücü olan Meksika hala dünya makine ithalatında altıncı makine ihracatın da ise sekizinci olarak yer almaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte geliştirmiş güçlü ticaret beraberliği ile hızla büyümekte ve küresel ekonomi için de çok önemli bir rol almayı başaran Meksika milyonlarca kişiye ulaşan çok geniş bir ticaret alanına sahip olmaktadır.

Bununla beraber Türkiye ve Meksika arasında coğrafi mesafe, üretim ve ihracat işlerine sahip olması sebebi ile büyük sayıda bir ticaret gerçekleştirmektedir. Fakat bu iki ülke arasında zayıf ticarete nazaran Meksika özelliklede tarım makineleri ve iş makineleri hakkında çok önemli bir potansiyel sunmaktadır.

1. Meksika Nerede Yer Almaktadır?

Meksika, Kuzey Amerika’nın güney yarısında yer almakta olan federal bir cumhuriyet olmakta. Kuzeyinde Amerika Birleşik Devletleri güney ve batısında Büyük Okyanus yer almaktadır. Meksika ülkesinde otuz bir eyalet olmaktadır. Aynı zamanda ülkenin başkenti, nüfusu bakımından da en büyük şehri federal kısımda yer alan Meksiko olmak üzere otuz iki ve birinci sınıf idari bölümlerden oluşmaktadır.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir