Doğallık her zaman moda olmuştur. Günümüzde genç kızlar öyle makyajlar yapıyorlar ki sanki makyaj yapmamış gibi görünmeye çalışıyorlar. Aşağıdaki ipuçları hiçbir ürün kullanmadan mükemmel görünmenize yardımcı olabilir.

Makyajsız Güzel Görünmek İçin 10 İpucu

Kaşlarınızı mükemmel görünür hale getirin

Makyajsız bir yüzde ister istemez öne çıkan yer kaşlar olur. Kaşlarınızı yüz şeklinize göre şekillendirin. İsterseniz kaşlarınızın rengini boya ve kına ile değiştirin. Renk seçiminde saç renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Eğer kaşlarınız kalın değilse A vitamini ve Hint yağı karışımını her gün kaşlarınıza uygulayın. Bir kaç hafta sonra kaşlarınızdaki inanılmaz değişikliği farkedeceksiniz.

Gözlerinizi ortaya çıkarın

Gözlerinizi daha büyük göstermek için kipriklerinizi daha kıvrık hale getirin. Kirpik kıvırıcı yardımıyla kıvırın ve şeffaf bir jel sürün. Çok istiyorsanız daha da ileri gidip takma kirpik kullanabilirsiniz.

Gözlerinizin altındaki koyu halkalardan kurtulun. Beslenme düzeninizi gözden geçirerek başlayın. Göz altındaki halkalar B vitamini veya demir eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir (ciğer ve kırmızı et bunlardan bolca içerir). Retonil içeren veya beyazlatıcı özelliği olan göz kremlerini tercih edin. Naneli veya yeşil çaylı soğuk kompresler çok faydalıdır.

Dişlerinizi beyazlatın

Parlak bir gülüş görünüşünüze ekstra 100 puan katar 🙂 Bu nedenle hiçbir şeyin çekici görünmenizi engellemesine izin vermeyin. Beyazlatıcı diş macunları kullanın, özellikle kahve veya kırmızı şarap içtikten sonra. Ama gereğinden fazla kullanmamaya dikkat edin, dişlere zarar verebilir. Eğer dişleriniz doğuştan gri ya da sarı ise profesyonel yöntemlerle beyazlatın.

Dudak bakımını unutmayın

Beslenme, nemlendirme ve ölü deriyi atma sadece yüzünüz için değil dudaklarınız için de bir o kadar önemlidir. Bazen zeytinyağı veya diğer doğal yağlarla dönüşümlü olarak kullanabileceğiniz dudak kremleri kullanın. Haftada bir dudaklarınıza yumuşak diş fırçasıyla veya parmak uçlarınızla masaj yapın – masajdan önce dudaklarınızı hafifçe ıslatın ve şekere batırın.

Saçlarınıza bakım yapın

Uzun süredir kullanılan sıkıcı bir saç rengi ve modeli makyajsız görünümünüze hiçbir fayda sağlamaz. Basit saç modelleri ve doğal renkler tercih edin, havalı seçenekler doğal görünümle uyumlu olmaz. Düzenli olarak kırıklarınızı aldırın, güneşten koruyucu ürünler kullanın ve şekillendirici ürünler konusunda fazlaya kaçmayın. Hindistan cevizi yağı saçlarınıza parlaklık katar. Ayrıca kepeği, kuruluğu ve diğer problemleri de önler.

Güneşten koruyucu krem kullanın

Güneş ışınları erken yaşta kırışıkların oluşmasına ve yaşlanmaya bağlı istenmeyen diğer faktörlerin görülmesine neden olur. Cilt kanserine de yol açabilir ve bu durumdan en çok açık renkli cilde sahip olanlar etkilenir. Güneşten koruyucu kremler sadece yaz mevsiminde değil tüm yıl boyunca kullanılmalıdır.

Cildinize odaklanın

Güzellik uzmanları yüzümüzü günde 2 kereden fazla yıkamamamız gerektiğine inanıyorlar. Hatta gece yatmadan önce yıkamanın en iyisi olduğunu düşünüyorlar. Sabahları temizleme sütü, losyon veya bir buz parçası kullanabilirsiniz. En önemli konu yüzü çok fazla ovalamamak, yoksa cilt tahriş olabilir. Haftada bir yüz maskesi yapmak da işe yarayabilir.

Uykunuzu alın

Genel sağlığınız ve cildinizin mükemmel olması için en az 7-9 saat uyumak önemlidir. Saat 23:00 gibi yatağa girmekte fayda vardır çünkü vücut geceyarısından sonra melatonin salgılamaya başlar. Sırt üstü yatarak yüzde oluşabilecek kırışıklıkları engelleyebilirsiniz.

Beslenme düzeninizi gözden geçirin

Çalışmalar gösteriyor ki yediklerimiz ile cildimizin durumu arasında direk bir bağ var. Yağlı deniz balıkları, sebze yağları, tohumlar ve sert kabuklu yemişler en faydalı yiyecekler arasındadır. Bu besinler yağ asitleri, E vitamini ve karoten kaynağıdır. Süt ürünleri de beslenme düzeninizde yer almalıdır çünkü sağlıklı mikrofloranın anahtarlarıdır.

Renginizi bulun

Doğru renklerde kıyafetler seçmek cilt rengini düzgün gösterir, hataları saklar ve görünüşünüzü daha anlamlı yapar. Fondötensiz cilt soluk görünür, bu nedenle fazla koyu renkli kıyafetler seçip yüzünüzü daha da beyaz göstermeyin. Beyaz kıyafetler de en iyi seçim değildir. En iyi tercihler saf, parlak renklerdir: mavi, turkuaz, zümrüt yeşili, şeftali rengi. Kendi renginize karar verip ona göre kıyafetler seçmelisiniz.

Hoşunuza gidebilir