Karbonatın bir çok kullanım şekli vardır ve tedavi edici özellikleri nedeniyle son zamanlarda iyice popüler hale gelmiştir.

Tüm bunların yanı sıra saç kalitesini arttırmak için de kullanılabilir. Sadece şampuan ve krem kalıntılarını temizlemekle kalmaz aynı zamanda saçınıza inanılmaz bir parlaklık verir.

Karbonat Şampuanı İle Saçınız İnanılmaz Bir Hızla Uzayacak

Eğer kimyasallarla dolu ürünleri kullanmak istemiyorsanız karbonatı deneyin. Bu tarif hem kafa derinizi hem de saçlarınızı çok sağlıklı yapacak. Sonuca siz bile inanamayacaksınız.

Karbonat Şampuanı İle Saçınız İnanılmaz Bir Hızla Uzayacak

Karbonat şampuanı tarifi:

3 ölçü su ve 1 ölçü karbonatı karıştırın ve bu karışımı şampuan şişesi gibi kullanabileceğiniz, sıkılabilen küçük bir plastik şişeye koyun. Kuru ya da ıslak saça bu karışımı uygulayın ve güzelce masaj yapın. 1-3 dakika arası bekletin ve saçınızı durulayın. Saçınızı durularken sıcak su kullanın. İyice duruladıktan sonra saçınıza sirke karışımını uygulayın. Bunun için 4 ölçü suya 1 ölçü elma sirkesi katın. Sirkenin kokusunu bastırmak için içine 1-2 damla biberiye, nane ve/veya lavanta özü yağı damlatabilirsiniz. Bu karışımla da saçınızı iyice durulayın.

Karbonat şampuanı diğer şampuanlar gibi köpürmediği için ilk başlarda saçı bu karışımla yıkamak zor gelebilir ama sonucu görünce fikrinizi değiştireceksiniz.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir