Photo by Kaboompics .com from Pexels

Bitkilerin gücünü hafife almayın. Doğru seçimlerle evinizi hem güzelleştirebilir hem de evinizin havasını doğal yollarla temizleyebilirsiniz.

Yeşil rengin insana huzur verdiği psikolojik olarak kanıtlanmış bir gerçektir. İnsanlar bitkilerin bulunduğu yeşil alanlarda daha iyi hissettikleri için genellikle evlerinde de çiçekler olsun ister.

Ancak her çiçek evde bakılamayacağı için eve alınacak çiçeklerin özelliklerini iyice araştırılmalıdır. Uzmanların önerisi de evde çiçek bakmak isteyen kişilerin tercihlerini havayı temizleyen çiçeklerden yana kullanması yönünde. Bizde sizlere evin havasını temizleyen bitkiler ve ipuçlarından bahsedeceğiz.

Photo by Daria Shevtsova from Pexels

1. Ficus Benjamini

Küçük yeşil yaprakları olan ve odunumsu bir gövdeye sahip Hindistan kökenli bir bitkidir. Asıl topraklarında boyu 5 metreyi bulabilirken evde süs bitkisi olarak bakıldığında en fazla 1,5 metreye ulaşabilir.

Oda sıcaklığında ve güneş alan bir yere konursa zaman içinde gelişip güçlenir. Bol su ister, yazın sıkça sulanması gerekir ancak kışın daha az sıklıkla sulanması yeterli olacaktır. Yaşamını devam ettirebilmesi için nemli bir ortama ihtiyaç duyar, kalorifer ile ısınan bir evde ara sıra yaprakları fısfıs ile ıslatılmalıdır.

Birbirinden özel içeriklerimizi kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!
Abone ol: Hayat Bilgileri Google News Abone Ol
Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir