Eğer kendinizi geliştirme konusunda ciddiyseniz aşağıdaki 4 soruyu düzenli olarak kendinize sormalısınız.

Bu 4 Şeyi Yap Yılın İyi Geçsin!

#1 Daha pozitif ol!

Başarının anahtarı pozitif düşüncedir.

Etrafınızdaki fırsatları yakalamayı öğrenene kadar potansiyeliniz boşuna harcanacaktır. İyimser bir bakış açısı ile hem kendinizi daha iyi konuma getirebilir hem de daha üretken olabilirsiniz.

Bazı insanlar doğuştan daha pozitiftir ancak zamanla kendimize en kötü olaya bile pozitif bir şekilde yaklaşmayı öğretebiliriz. Eğer zaten pozitif biriyseniz önceliğiniz bu mükemmel yeteneğinize tutunmak olsun! Teknoloji

#2 Güçlü ve zayıf yönlerinle ilgili daha fazla şey öğren!

Güçlü ve zayıf yönlerinize dürüstçe bakmak zor olabilir.

Konu sadece kendimize dürüst olmamızın zor olması değil, hepimiz karmaşık yaratıklarız ve farklı durumlara farklı açılardan farklı ruh haliyle bakabiliyoruz. Bu yüzden nerelerde iyi olduğunuzu nerelerde kendinizi daha geliştirmeniz gerektiğini görmek için zaman ayırmaya değer.

Bu yıl neyi farklı yapmalısın keşfet!

Önümüzdeki birkaç ay için zayıf yönlerinizi iyileştirmek ve iyi olduğunuz yönleri de daha da güçlendirmek için güzel bir plan yapın. Kimse mükemmel değildir ancak kendinizi objektif olarak değerlendirmeniz becerilerinizi, yeteneklerinizi ve gelecek planlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

#3 Ne istediğine karar ver!

Yaşın ilerledikçe hayattaki isteklerin değişecektir.

Örneğin, 20’li yaşlarda üniversiteyi garantilemek veya kariyer merdivenlerini tırmanmaya başlamak istersiniz. Yıllar geçtikçe istediğinizin ruhsal olarak kendinizi geliştirmek, uzun süreli bir ilişki veya aile kurmak olduğunu görürsünüz.

Geri’ye baktığınızda, 12 ay içinde hayalleriniz ve istekleriniz değişti mi onu düşünün. Eğer değiştiyse, bunlara yaklaşmak için planlarını veya yaşam tarzını değiştirmeniz gerekiyor mu? Eğer istekleriniz değişmediyse bu dönem bunlara yaklaşabilmek için doğru adımları atın.

#4 İşinde veya kişisel hayatında en az bir gelişme kaydet!

Kişisel gelişim için her zaman müthiş veya kahramanca başarılar elde etmeniz gerekmez.

Konfor alanınızın dışına çıkmayı istediğiniz sürece doğru yoldasınız demektir. Geçmişte üstesinden geldiğiniz zorlukları düşünün. Korkularınızı veya hırslarınızı keşfedebildiniz mi? Üstesinden geldikleriniz hayatınızı tamamen değiştirecek önemde olmasa bile, kendinizi olmak istediğiniz kişiye yaklaştırmak için zorladığınızdan dolayı kutlayın.

Hayatınızı inceleyip gelecek sene için plan yapmak sıkıcı bir iş olabilir, ancak kendi içinize bakmak doğru yolda olduğunuzun göstergesidir. Hiçbir zaman geç değil harekete geçin!