Amerika kıtasında bulunan çok sevimli bir tatil adası olan Bahamalar harika bir tatil adası olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olan Florida’nın güneydoğusunda yer alan Bahamalar harika bir tatil yöresi ve görülmeye değer bir yer olmaktadır. Bahamaların geçim kaynağı tamamen turizme dayalı olmaktadır. Cennetten bir köşe olan tatil ülkesine Türkiye’den direk uçuş sağlanmamaktadır.

Fakat çeşitli ülkeler aracılığı üzerinden aktarmalı olarak gidilebilir. Harika bir görünüme sahip olması ile kartpostallara konu olan Bahamalar harika ve muhteşem bir yer olmaktadır.

1. Muhteşem Kartpostallara Konu Olan Bahamalar

Dünyanın harikalarından olan ve cennetten bir köşe olan Bahamalar da muhteşem gezilecek yerler bulunmaktadır. Bunlardan sizlere bahsetmek isterim.

1-Nassau Korsanları Müzesi

Nassau Bahamalar’ın başkenti olmaktadır. Ülkenin en büyük şehridir. Burada birçok aktivite yapabilir ve bulabilirsiniz. Özellikle de Nassau Korsanları Müzesi olmaktadır. 1716 senesinden beri pek çok ziyaretçi akımına uğrayan ve ağırlayan müzede korsanların ve genel hatları yaşamlarını görebilirsiniz. Korsanlara ait silah, araç, gereç ve yaşadıkları alanları canlandırma, ışıklandırma ve ses sistemleri ile donatılmış bir müzedir. Bu müzede resmen film izler gibi heyecanlanacaksınız. Mankenler ve heykeller korsanların şekillerinde olup baya bir ilgi odağı olmaktadır.

Özgün yazılar ve çevirilerle hayatları renklendirmeye çalışan 'iyi niyetli' blog.
Hoşunuza gidebilir
youtube banner