Bu Basit Adımlarla Saçlarınızı büyülü bir şekilde uzatabilir ve Saç Dökülmesini Durdurabilirsiniz ! Üstelik herkesin evinde olan ucuz ve basit malzemelerle kolayca yapın!

20 Dakika Saçlarınız Yeniden Çıkmaya Başlayacak

Saçınızı kaybetmek doğal bir süreç olsa da bazen utanç verici olabilir. Saçlarını kaybetmiş insanlar genelde 40 yaş üzerindeyken, herkes bu süreci yaşayabilir ve kel kalabilir. Saçlarınızı bir hastalık ya da kötü bir diyetten dolayı da kaybedebilirsiniz ama en önemlisi kalıtsal olarak saçlarınızı kaybetmenizdir. Bu basit yolu takip ederek saç derinizi besleyebilir ve yeniden saçlarınızın doğal olarak büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Saçlarınızı uzatan büyülü iksir!

İÇİNDEKİLER:

  • 1 adet Soğan suyu
  • Sarımsak 4-5 diş
  • 1 yumurta sarısı

HAZIRLIK:

  1. Soğan suyunu hazırlayın
  2. Sarımsakları rendeleyin ve diğer malzemeleri ekleyin.
  3. İyi karıştırın ve maskeyi, parmak uçlarını kullanarak dairesel hareketlerle kafa derisine uygulayın.
  4. Karışımı 20 dakika bırakın ve ılık su ve hafif şampuanla yıkayın.

Sarımsak soğan ile karıştırılarak etkimeye girer ve harika etkilere sahiptir.

İki sebze saç derisine kan akışını teşvik eder, saçları derisini besler ve saçları büyüyüp ve güçlendirmeye teşvik eder. Zayıflamış saçlar için etkili bir doğal ilaçtır. Sarımsak suyu zararlı toksinleri giderir ve aşırı saç dökülmesini önler. Kuru saçlarınız veya kaşıntılı kafa deriniz varsa, kafa derisi üzerine uygulanan sarımsak özü bu kötü belirtilerden kurtulmanızı sağlar.

1.     Her öğünde protein

Protein, cildinizdeki hücrelerin sağlıklı kalmasına ve tekrar saç büyümesine yardımcı olan biotin denilen bir kimyasal ile doludur. Biyotin sağlıklı saçlar ve ciltler ve için mükemmeldir. Her öğünde yumurta, fıstık ezmesi ve fındık gibi protein tüketin.

2.     Başınıza masaj yapın

  • Kulağa garip geliyorsa başınızı sadece günde 10 dakika masaj yaparak kıl foliküllerine yeni saç hücrelerinin üretimini arttırmak için ihtiyaç duydukları uyarıyı sağlayabilirsiniz. İşlem de inanılmaz derecede basittir.
  • Favori cilt bakım yağı (hindistancevizi tavsiye ederiz) al ve parmak uçlarına az miktarda uygulayın. Kafa derinizi rahatça dairesel hareketlerle ovun ve rahatça uygulayın.
  • Parmaklarınızdan gelen basınç, kafa derinize kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olur ve o bölgede oluşan toksinlerin çıkarılmasına yardımcı olur.

3.     Yeşil çay tüketin

Yeşil çay, saçlarınızın doğal olarak büyümesine neden olabilir. Yeşil çay, vücudunuzdaki dihidrotestosteron veya DHT seviyelerini düşürür. DHT, saç dökülmesine neden olan başlıca suçlulardır, bu nedenle çay içmek saçlarınızın doğal bir şekilde büyümesine yardımcı olabilir. En az günde 2 bardak içelim. Saçlarınızın saç dökülmesini önlemek için her gün yeşil çay tüketelim.

Hoşunuza gidebilir