Güzellik salonuna gidip bir sürü para harcamadan da kirpiklerinizi uzatmanız mümkün. Hem de doğal yöntemlerle. Aşağıda sizler için derlediğimiz 10 kirpik uzatma yöntemini bulabilirsiniz.

1 Ayda Daha Uzun Kirpikler İçin 10 İpucu

10. Taramak

Nasıl işe yarıyor: Taramak kan akışını hızlandırır ve kıl uzamasını hızlandırır.
Nasıl yapılıyor: Özel bir fırça veya eski bir rimel fırçasını çok iyi yıkayıp temizledikten sonra kullanabilirsiniz. Bir kaç damla E vitamini de damlatarak kaşlarınızı en dipten uca kadar günde 2 kere 5 dakika tarayın.

9. Yağlar

Nasıl işe yarıyor: Hintyağı, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı besleyici yağ asitleri içerir ve kirpikleri sağlıklı tutar.
Nasıl yapılıyor: Bir damla yağı parmağınıza veya temiz bir fırçaya damlatın ve yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Tek bir yağ veya bir kaç yağı karıştırarak kullanabilirsiniz.

8. Vazelin

Nasıl işe yarıyor: Vazelin, kuruyan kirpikleri yumuşatır ve rahatlatır.
Nasıl yapılıyor: Yatmadan önce parmağınızla veya temiz bir fırça ile az bir miktar vazelini kirpiklerinize sürün. Gözünüze kaçmamasına dikkat edin. Sabah kalkınca yıkayın.

7. İyi beslenme

Nasıl işe yarıyor: Vitamin eksikliği saç ve kirpik dökülmesine yol açabilir.
Nasıl yapılıyor: Daha çok protein, vitamin ve yağ asitleri açısından zengin yiyecekler tüketmelisiniz. Örneğin; sert kabuklu yemişler, et, balık, yumurta, meyve ve sebze gibi.

6. Yeşil çay

Nasıl işe yarıyor: Yeşil çay antioksidanlar ve vitaminler içerir. Bu nedenle de bir çok kozmetik ürününde ve saç dökülmesini önleyici üründe kullanılır.
Nasıl yapılıyor: Bir fincan demli yeşil çay yapın, soğumasını bekleyin, sonra bir pamuk yardımıyla günde iki kere kirpiklerinize uygulayın.

5. Aloe vera

Nasıl işe yarıyor: Aloe vera bitkisi ve suyu saçları güçlendirmek ve beslemek için birebirdir.
Nasıl yapılıyor: Taze bir aloe vera yaprağını alın ve sıkıp bir kaç damla suyunu çıkarın. Bu suyu da kirpiklerinize uygulayın. Gece öyle yatın ve sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini arttırmak için aloe vera suyunu hintyağı veya zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz.

4. Masaj yapmak

Nasıl işe yarıyor: Masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır, kirpikleri besler ve kirpiklerin uzamasını hızlandırır.
Nasıl yapılıyor: Ellerinizi yıkayın. Parmaklarınıza bir kaç damla zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı sürün, kaş ve kirpiklerinize 5 dakika masaj yapın. Haftada bir kaç kere bu masajı yapın.

3. Yumurta maskesi

Nasıl işe yarıyor: Yumurta biotin ve B gurubu vitaminleri içerir. Bunlar da saçları ve kaşları güçlendirir, dökülmeleri engeller.
Nasıl yapılıyor: 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı vazelini karıştırın. Karışımı kirpiklerinize sürün. Bir kaç ay boyunca haftada 3 kere bu karışımı uygulayın.

2. Makyaj temizleme

Nasıl işe yarıyor: Kirpiklerinizde rimelle uyumak saçınızda spreyle uyumakla aynıdır. Kirpikleriniz yastığa değdiğinde hasar görebilir.
Nasıl yapılıyor: Makyajınızı çok iyi çıkarın. Makyaj çıkarıcı kremler veya zeytinyağı kullanın. Zeytinyağı da çok bir temizleme ürünüdür.

1. Makyaj yapmaya ara vermek

Nasıl işe yarıyor: Rimellerin içindeki maddeler kirpiklerin kurumasına ve kolay dökülmesine sebep olabilir.
Nasıl yapılıyor: Ara ara kirpiklerinizi dinlendirin ve haftada 1-2 kere makyaj yapmayın. Bir maskarayı 6 aydan fazla kullanmayın.

Göz atın: Makyajsız Güzel Görünmek İçin 10 İpucu