Yüzünüzü daha gergin ve daha genç göstermek için yüz gerdirme ameliyatına girmeniz şart değil. Gıdı, burun, yanaklar yada dudaklar… Gözünüze batan bölge hangisi olursa olsun. Yüzünüzü kontürleyerek ve doğru makyaj hilelerini kullanarak istediğiniz illüzyonu yaratabilirsiniz.

Peki nasıl mı yapacaksınız? Hadi başlayalım;

Yanak, Burun ve Gıdı

Kontürleme yapacağınız bronzer yada fondöten kendi doğal cilt tonunuzdan iki yada üç ton koyu olmalıdır. Açık tenli olanlar içinse bu en fazla bir yada iki ton olmalı ve parıltılı olanlardan uzak durmalılar. Aydınlatma tonunuz ise doğal cilt tonunuzdan iki yada üç ton açık olmalıdır.

Sarkan yanaklar için; kontür renginizi elmacık kemiğinin altından burnunuza doğru uygulamalı ve keskin görünmemesi için iyice yumuşatmalısınız.

Genişleyen burun için; yaşlandıkça genişleyen burnunuzu ince göstermek istiyorsanız kontür rengini kaşlarınızın altından burnunuzun ucuna kadar, burnunuzun her iki yanına uygulamalısınız. Doğal görünmesi için de iyice dağıtmalısınız. Ayrıca burnunuzun kemerine ince bir çizgi halinde aydınlatıcı uygulamayı unutmayın. İnce olmasına dikkat edin, çünkü ne kadar kalın uygularsanız burnunuz o kadar geniş görünür.

Sarkan gıdı ve boyun bölgesi için; koyu fondöten yada bronzer ile çenenizin altını kontürleyin, boyun bölgesine doğru dağıtın. Bu bölgeleri nemli tutmak, kontürlemeyi daha rahat yapabilmenizi sağlar.

Dudaklar

Yaşlandıkça dudaklarımız dolgunluğunu ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Etrafında ince çizgiler oluşmaya başlar ve ruj sürmek biraz zorlaşır. Ama doğru makyajla dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz.

Öncelikle dudak renginizden biraz koyu bir dudak kalemi seçin. Dudak kalemiyle doğal dudak yapınızdan hafif taşırarak çerçeveleyin. Dudağınızı dudak kalemi ile doldurun, daha sonra rujunuzu uygulayın. Dudağınızın ortasına parlatıcı uygulayarak daha dolgun ve nemli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gözler

Yaşlandıkça eyeliner sürmenin de şekli değişiyor. Eğer sadece kirpiklerinizin çizgisini izleyip, kuyruk kısmını alçak tutarsanız, zaten düşmüş olan göz kapaklarınıza daha çok dikkat çekersiniz. Oysa ki, doğru bir eyeliner uygulaması ile gözlerinizi daha genç gösterebilirsiniz.

Eyelinerı kirpik çizgisi boyunca sürün, eğer gözleriniz birbirine çok yakınsa iristen başlayın. Gözlerinizi daha yukarıda göstermek için 45 derecelik bir açıyla kuyruk yapın ve kuyruğu doldurun.

Birbirinden özel içeriklerimizi kaçırmamak için abone olmayı unutmayın!