Fas’a özgü olarak yetişen argan ağacından elde edilen Argan yağı, hem cilt, ham de saç bakımında son zamanlarda en çok tercih edilen bitkisel ürünler arasındadır. Her tip saç için ideal bir ürün olan argan yağı saç bakımı ve onarımı için kullanılmaktadır.

Argan Yağının Saç Bakımında Faydası Var mı?

Saç maşası veya fön makinesi kullanarak kurutulan saçlar zamanlar kurur ve kabarık bir görünüm alır. Argan yağı, saçları yumuşatıcı, nemlendirici ve parlak gösteren özelliklere sahip bir yağdır. Bu yağla kuru ve yıpranmış saçlarınızı eski doğal haline çevirebilirsiniz.

E vitamini yönünden zengin olan argan yağı, antioksidan özellik gösterir. Güneşte kalan veya boya nedeniyle yıpranan saçların güçlenmesine yardımcı olur. Saç köklerine nüfuz ederek, saçların yumuşak bir hale gelmesini sağlar. Şekil almasını kolaylaştırır.

Argan Yağının Saça Olan Faydaları

  • Argan yağı ile saçlarınıza masaj yaparak saç dökülmelerini azaltabilirsiniz.
  • İçeriğinde Omega 9, Omega 3, E vitamini barındıran argan yağı, saçların dipten uca kadar beslenmesini sağlar ve saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Saçların ihtiyacı olan vitaminleri barındırdığı için saçlar daha hızlı uzamaya başlar.
  • Saç boyasının saçtaki kalma süresini uzatır.
  • Yıpranmış, kırık saçları onarır ve güçlendirir.
  • Saç derisinin nemlenmesini sağlayarak kepek oluşmasını önler.

Argan Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Argan yağı uygulanmadan önce saçların yıkanarak temiz bir durumda olması gerekmektedir. Bu şekilde argan yağının deriye nüfuz etmesi kolaylaşır ve etkileri daha kolay ortaya çıkar. Yeterli miktarda argan yağı, saç derisine masaj yapılarak sürülür. Daha sonra saçlar ılık bir havlu ile ya da streç filmle  kapatılır. Yarım saat kadar beklendikten sonra saçlar yıkanır ve durulanır. Saç bakım uzmanlarının tercih ettikleri ve önerdikleri argan yağı ile hep istediğiniz canlı, gür, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak artık çok kolay!

Hoşunuza gidebilir