Birçok kişi kilo vermek için büyük çaba göstermesine rağmen hala kilo veremediğini düşünür. Ve bu durumu çözümleyemeyince diyeti veya kilo vermeyi bırakmaya, pes etmeye karar verir. Peki bu durumu yaşamamak nasıl mümkün olabilirdi?

Kilo vermeye çalışırken hemen hemen her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyor ancak hala kilo veremiyorsanız, uzmanlardan aldığımız bu bilgiler sizin çok işinize yarayabilir.

Kilo vermeniz durduğunda, sizi istediğiniz sonuçları elde etmekten alıkoyan irade gücünden daha fazlasıdır. Uzmanlara göre, diyet yapıyor olmanıza rağmen neden kilo veremediğinize dair önemli ipuçlarını derledik!

1. Metabolizmanız adapte oldu

Mevcut diyetiniz bir süre kilo vermenize yardımcı olsa bile, zamanla kısıtlama nedeniyle vücudunuz sonunda daha az kalori yakabilir.

Normalden daha az tükettiğimizde, vücudumuz daha az enerji aldığını fark eder. Buna vücut, uyum sağlayarak, istirahatte daha az enerji yakarak yanıt verir. İnsanlar kilo vermek için gittikçe daha fazla kısıtlamaya devam etmeleri gerektiğini düşünüyor. Ancak bazal metabolizma hızınızı artırmak için kas kütlesini artırmak, daha fazla kilo vermeye başlamanıza yardımcı olabilir.